Společnost OnePlus nám dává postupně nahlédnout do své kuchyně, kde se právě vaří jejich očekávaná novinka OnePlus 2. Poté, co se v březnu/marci spekulovalo o tom, že nástupce OnePlus One bude osazen procesorem Snapdragon 810 a mnozí lamentovali nad tím, že přehřívání SD810 nevěstí nic dobrého, tu máme potvrzení přímo z úst Pete Laua. Ano, OnePlus 2 bude skutečně poháněn Snapdragonem 810, ovšem v 2.1 verzi, která je upravená a nepřehřívá se.

Na oficiální fóru OnePlus nám Pete Lau také sděluje, že přestože probírali množství variant a dlouze diskutovali o vhodném typu procesoru pro OnePlus 2, vždy se nakonec řeč stočila na Snapdragon 810, který se jevil jako nejlepší možný. Jeho rychlost a schopnost využívat výhod multitaskingu při zachování optimálního výkonu baterie je dle Laua bezkonkurenční.

Pete Lau se také zmínil o spolupráci techniků OnePlus a Qualcomm, kteří se snažili o to, aby 2.1 verze Snapdragon 810 netrpěla známým neduhem přehřívání a upravený SD810 prý bude doslova „chladnější než kdy jindy“. Tomu by mělo dopomoci použití termo gelu a grafitu, který zajistí, že se teplo uvolněné čipsetem rovnoměrně rozptýlí.

Co se software týče, Oxygen OS, na kterém by měl OnePlus 2 běžet, byl upraven a optimalizován tak, aby společně s procesorem odváděl tu nejlepší práci. To na jaké bázi Androidu nadstavba Oxygen OS poběží však Lau nespecifikoval. Je ovšem velmi pravděpodobné, že další informace bude společnost OnePlus odhalovat postupně, stejně jako tomu bylo u OnePlus One.

[Zdroj] [Via]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.