Pokud pravidelně sledujete naše recenze, jistě jste zaregistrovali značky jako Xiaomi, Elephone, Doogee atd. Ovšem nesmíme zapomenout, že Čína je obrovský trh s potenciálem, který nás může kdykoliv překvapit. A tak se objevují stále nové telefony, jenž jsou v poměru cena/výkon velmi zajímavé. Přesně do této kategorie spadá i chytrý telefon Siswoo Cooper i7, který nám na recenzi zapůjčila společnost CooliCool. Siswoo je poměrně mladá firma a opravdu se činí, proto jsme rádi její nový mobil přijali na recenzi.

Balení

Telefon je uložen v dobře vyvedené černé krabičce s vyobrazením loga na horním víku a specifikacemi na spodní straně krabičky. Pod lůžkem, obsahujícím samotný telefon, najdeme sluchátka, synchronizační a nabíjecí kabel a samozřejmě EU nabíječku, která nevyžaduje žádnou redukci.

kupr_15

Design a zpracování

Siswoo Cooper i7 je od pohledu velmi solidní přístroj, který, a to si přiznejme, je trochu inspirován konkurenčním modelem Meizu MX4. Každopádně je Cooper i7 v rámci designu jedním z nejlépe ergonomicky zpracovaných telefonů. Ačkoli je vyroben výhradně z plastu (který se údajně používá v leteckém průmyslu), konstrukce je velmi pevná a stabilní. Telefon nikde nevrže, hrany nepřesahují a povrch je příjemný na dotek. Stabilitě těla také odpovídá to, že pro otevření a nasazení zadního krytu je třeba malinko víc úsilí. Elegantně zaoblené hrany a tloušťka 8,9 mm v kombinaci s celkovou velikostí 146,0 × 8,9 x 71,0 mm a při váze pouhých 130 g je u pěti palcového telefonu poměrně slušným předpokladem pro jeho koupi.

Na pravé straně tohoto telefonu najdete dvě tlačítka. Jedno pro ovládání hlasitosti a druhé pro zapnutí a vypnutí vašeho přístroje. Horní hrana obsahuje microUSB konektor pro synchronizační a nabíjecí kabel a samozřejmě konektor pro sluchátka. Na levé hraně telefonu nenajdete nic a spodní skrývá pouze mikrofon. Přední část je osazena 5 palcovým IPS HD displejem, kapacitními tlačítky a 5 megapixelovým selfie fotoaparátem s LED bleskem. Kapacitní tlačítko „Domů“ má kruhový tvar a je podsvícené a zároveň funguje také jako indikátor při nabíjení telefonu. Zadní strana je místem pro logo společnosti Siswoo, duální LED blesk, reproduktor a hlavní osmi megapixelovou kameru a také pro označení, které nám říká, že telefon podporuje 4G LTE sítě.

Displej

Siswoo Cooper i7 je osazen 5 palcovým IPS HD displejem. Zobrazovací úhly jsou u tohoto telefonu výborné, a to i při ostrém světle a při rozlišení 720 x 1280 pixelů poskytují vysoký uživatelský komfort. Bohužel (podle mého názoru) je zde použit dynamický kontrast, který snižuje barevnou škálu a zobrazuje barvy mírně přesycené.

Co je ovšem příjemné je to, že displej má velmi dobrou zpětnou dotykovou vazbu, takže i na příkazy zadané velmi jemným a lehkým dotykem reaguje správně a bez zpoždění. Jedinou nevýhodou je nemožnost ovládání displeje v rukavicích.

HW, OS a výkon

Výkon a práci pro Cooper i7 odvádí osmi jádrový procesor MediaTek MTK6752 s taktovací frekvencí 1,7 GHz, který je vybaven architekturou, založenou na ARM Cortex-A53. Grafiku obhospodařuje dvou jádrový grafický čip Mali-T760 MP2, taktovaný na 700 MHz. Telefon disponuje 2 GB RAM paměti a 16 GB ROM uživatelské paměti.  Pokud je to pro vás málo, můžete bez problémů využít vestavěný slot pro microSD kartu, díky němuž přidáte až 32 GB. Smartphone běží na systému Android 4.4 KitKat a nějaký problém se softwarem jsem vážně nezaznamenal.

Asi si nyní říkáte, že telefon s MediaTekem není pro vás, ale pozor, MediaTek učinil za poslední dva roky obrovský posun ve vývoji svých procesorů a musím potvrdit, že s MTK6752 nebyl problém spustit jakoukoliv hru či aplikaci a při tom být na WiFi, a to vše při zachování velmi dobré optimalizace z hlediska spotřeby energie.

2 GB paměti RAM zajišťují hladký chod aplikací a grafický procesor Mali-T760 GPU neměl problém ani s graficky náročnějšími aplikacemi. Zkoušel jsem tituly jako Realu Racing 3, Dead Trigger 2, GTA San Andreas nebo Asphalt 8. Siswoo Cooper i7  jsem samozřejmě testoval za pomoci nejoblíbenějších benchmark aplikací a zaznamenal jsem jen mírné zahřívání přístroje při náročnějších hrách. Podle Stability testu se zdá, že dlouhodobější užívání telefonu a zvýšená teplota nemají vliv na chod přístroje. Všechny výsledky můžete vidět níže:

Baterie a výdrž

Jednou z hlavních výhod dobrého telefonu je bezesporu jeho baterie s velkou kapacitou. Bohužel, Siswoo Cooper i7 disponuje Li-Ion baterií s kapacitou jen 2100 mAh. Telefon byl schopen zvládnout přibližně 4,5 hodiny nepřetržitého provozu při spuštěném datovém režimu v síti T-Mobile. To znamenalo prohlížení webových stránek, komunikace na Facebooku, Twitteru a Google+, prohlížení mailů a samozřejmě běžné hovory. Průměrná doba, po kterou Cooper i7 vydržel v pohotovostního režimu byla přibližně 10 hodin. Samozřejmě tyto hodnoty se mohou lišit v závislosti na lokalitě, požadavcích uživatelů nebo počtu nainstalovaných a spuštěných aplikací.

Konektivita a GPS

Komunikační rozhraní, umístěná v Siswoo Cooper i7, jsou typickým standardem pro tuto třídu telefonů s jednou výjimkou navíc, a tou je 4G LTE. Telefon je vybaven bezdrátovým modulem Wi-Fi (802.11b/g/n), Bluetooth 4.0, dvěma sloty pro SIM karty, GPS, microUSB portem v. 2,0. Při použití aplikace Analyzer WiFi byla intenzita signálu z routeru při vzdálenosti 1 m -35 dBm, při vzdálenosti 6 m klesla na -56 dBm (nižší hodnota = lepší). Náš Dual SIM telefon samozřejmě zvládá duální pohotovostní režim. První slot podporuje standardní velikost SIM karty a druhý je určen pro microSIM. A jaké sítě Cooper i7 vlastně podporuje? Samozřejmě jsou to 2G, 3G a 4G a to v rozsahu:

Fekvence

  • 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
  • 3G: WCDMA 900/1900/2100MHz
  • 4G: FDD-LTE 800/1800/2600MHz

Band

  • 2G: GSM B2 / B3 / B5 / B8
  • 3G: WCDMA B1 / B2 / B8
  • 4G: TDD-LTE B38 / B39 / B40
  • 4G: FDD-LTE B3 / B7 / B20

To tedy znamená, že u českých operátorů T-Mobile, O2 a Vodafone by jste měli LTE na frekvencích 800 a 2600 MHz přijímat. Jinak hlasové hovory proběhly bez problémů a žádný z účastníků hovoru nezaregistroval špatnou kvalitu zvuku.

A jak je na tom GPS? První spuštění GPS a jeho lokalizace trvala asi minutu. Další test spuštění aplikace a opětná lokalizace GPS satelitů již byla otázkou pár vteřin a i kompas fungoval bez problémů. Takže se dá říci, že GPS přijímač v tomto telefonu funguje správně. Výsledek si můžete prohlédnout níže na screenshotech, včetně trasy sledované pomocí aplikace Endo Mondo.

 

Fotoaparát

Hlavní kamera je jako obvykle umístěna na zadní straně telefonu. V případě Siswoo Cooper i7 jde o 8 megapixelový snímač se clonou f/2.2 a ohniskovou vzdáleností 4 mm. Hned pod kamerou se našlo dost místa pro dosti velkou duální přisvětlovací LED diodu, která slouží zároveň jako blesk. Fotoaparát je schopen pořizovat snímky v maximálním rozlišení 3264 x 2448 pixelů ve formátu 4:3. Při tomto rozlišení kamery jsou fotografie lepším průměrem, jak můžete vidět níže. Všechny fotografie byly pořízeny v plně automatickém režimu bez jakýchkoliv foto aplikací. V rámci nastavení samozřejmě najdete – vyvážení bílé, různé expozice, rozlišení, režim scény, ISO (Auto, 100, 200, 400, 800, 1600) a třeba také nastavení pro panorama. Pomocí hlavní (zadní) kamery lze také nahrávat video v rozlišení FullHD 1080p s frekvencí třicet snímků za sekundu. I zde najdeme celou řadu nastavení, která lze využít. Přední selfie kamera je 5 megapixelová a fotí do rozlišení 2560 x 1920 pixelů.

Závěr

Co napsat na závěr. Telefon Siswoo Cooper i7 má svá pro i proti. Dle mého soudu ovšem klady převládají. Jde především o výbornou ergonomii a design tohoto přístroje, přítomnost duálního 4G LTE, 2 GB RAM, kvalitní čipset od MediaTeku a poměr cena/výkon, který já považuji za excelentní vzhledem k hardwarové výbavě. Nadšení ovšem trochu kalí slabší kamera, klasické pecky jako sluchátka s ne zrovna nejlepším zvukem. Takže suma sumárum, osobně podle mě klady převyšují a koupi tohoto telefonu bych určitě zvažoval. Za zapůjčení samozřejmě děkujeme společnosti CooliCool, která má momentálně tento přístroj ve své nabídce za 159,99 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.