Na sociální síti Tumblr se objevily renderované obrázky chytrých hodinek Nokia Moonraker, které zveřejnil Pei-Chi Hsie, designér Microsoftu. Tyto chytré hodinky připravovala společnost Nokia těsně před tím, než došlo k odkoupení její mobilní divize Microsoftem.

A jak už to v těchto případech chodí, projekt chytrých hodinek byl odložen ad acta. Totéž se přihodilo i telefonu Lumia 930, jehož prezentace byla plánována zároveň s představením hodinek Moonraker. Na loňském MWC byl dokonce k vidění funkční prototyp Nokia Moonraker. Microsoft však stopl prezentaci Nokia hodinek z toho důvodu, že primárním zájmem společnosti bylo uvedení jejich náramku Microsoft Band.

This slideshow requires JavaScript.

Z renredů je patrno, že hodinky měly mít obdélníkový tvar, plastové tělo i řemínek a měly mít barevnost posledních Lumií. Operačním systémem měla být upravená verze „Metro“ Windows Phone a měly mít běžné funkce chytrých hodinek. Zatím není pravděpodobné, že by Microsoft uvažoval o vydání těchto smartwatch, a to zřejmě i proto, že se spekuluje o přípravách druhé generace jejich náramku Band.

[Zdroj]