Ohodnoťte článek

Kanadská společnost BlackBerry už delší dobu bojuje s finančními potížemi. Koncem května/mája se dokonce spekulovalo o tom, že Microsoft a Xiaomi uvažují o akvizici BlackBerry. Podobné úmysly mají zřejmě i Huawei a Lenovo.

O případném odkupu se už sice nemluví, zato se však objevila informace, že v BlackBerry uvažují o novém telefonu, který bude vybaven operačním systémem Android. Na stránkách Reuters se k tomuto možnému kroku vyjádřil důvěryhodný zdroj, který si však nepřál být jmenován, protože není oprávněn veřejně hovořit o těchto plánech. Není zatím zřejmé, zda přechod na Android by měl do budoucna znamenat konec BlackBerry OS, je ovšem jasné, že by to byl poměrně radikální obrat.

Sama společnost na dotaz, zda připravují telefon s Androidem říká: „Nechceme zatím komentovat tyto fámy a spekulace, ale jsme odhodláni i nadále používat operační systém BlackBerry 10, který zajišťuje bezpečnost a výhody našim produktům, které jsou tímto unikátní.“.

Bude rozhodně zajímavé sledovat další vývoj kolem BlackBerry přístroje s Androidem. To hlavně z toho důvodu, že další spekulace tvrdí, že BlackBerry opravdu připravuje nový telefon, který bude mít jak dotykový displej, tak i fyzickou klávesnici a měl by být představen letos na podzim.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.