Poměrně málo známá čínská značka Oukitel o sobě dává vědět čím dál více. Její poslední projekt Oukitel U9 v oblasti telefonů jsme již popisovali. Nyní se Oukitel vrhl také na trh s chytrými hodinkami a představil model SmartWatch A28.

Nositelná zařízení a chytré hodinky v poslední době zažívají velký zájem ze strany spotřebitelů. Oukitel vsadil na hodinky a vypadá to, že neprohloupí. Hodinky Oukitel A28 budou totiž k dispozici jak se systémem Android tak s iOS. Budou z hliníku a s koženými řemínky. Zatím byly představeny dvě barevné varianty. Jde o ty nečastější, zlatou a stříbrnou verzi.

Model Oukitel A28 disponuje baterií s kapacitou 250 mAh, což by mělo vystačit (podle údajů výrobce) na 100 hodin v pohotovostním režimu. Hodinky jsou dále vybaveny 1,54 palcový IPS displejem s rozlišení 240 x 240 pixelů. Srdcem a motorem je procesor MediaTek se MT2502A, kterému sekunduje Bluetooth 4.0. Oukitel A28 má rozměry 48 x 40 x 12,3 mm a je odolný proti vodě. Hodinky mají také celou řadu funkcí jako např. fitness, sledování spánkového režimu atd.

This slideshow requires JavaScript.

Lepší představu si jistě uděláte z obrázků v článku. Zatím bohužel neznáme přesnou cenu, ale měla by se pohybovat někde kolem 65 až 75€. Dobrá zpráva je ovšem ta, že tyto chytré hodinky by měly být dostupné globálně, tedy i ve všech zemích Evropy. (Aktualizace: Oukitel A28 je již v předprodeji za cenu 69,99 dolarů, ale získali jsme kupón MKA28, který vám cenu poníží na 56,99 dolarů)

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.