Po tvrdé práci při testování telefonu Umi Hammer přišel čas na zábavu a rozhodl jsem se, že vyzkouším program RootJoy. Ten Umi nabízí volně ke stažení na svých stránkách a jeho cílem je maximálně ulehčit změnu ROMky tak, aby to zvládli i běžní uživatelé. O postup jak na to se s vámi rád podělím.

Prvním krokem je stažení a instalace programu RootJoy pod tímto odkazem. Ještě připomenu, že musíte vlastnit telefon UMI. S telefony jiných výrobců si RootJoy neporadí.

Takže pokud máme nainstalováno, můžeme program spustit a po prosbě o připojení telefonu USB kabelem tak učiníme. Předtím ještě vložte do telefonu paměťovou kartu.

Jestli ještě nemáme povoleno ladění USB, jsme o tom informování a vyskočí na nás návod jak situaci vyřešit. Bez povolení se dál nedostaneme.

root2

Poté klikneme na záložku TOOLS, kde najdeme vše co budeme potřebovat. Před samotným flashnutím doporučuji vytvořit zálohu kliknutím na obrázek s popisem „Data Backup”. Pokud zapomenete, nic se neděje. Ještě před přehráním ROM budete automaticky upozorněni o užitečnosti provedení zálohy.

root3

Záloha proběhne během chvilky a můžeme přejít k tomu nejdůležitějšímu. Vybereme flash a program nás vyzve ke stažení ROM a nebo vybrání cesty k již stažené a uložené ROM na disku.

root4

Na obrázku vidíme, že pro Umi Hammer je momentálně k dispozici 5 různých ROM a je jen na nás, pro kterou se rozhodneme. Já sem zvolil MIUI.

root5

Stažení zabere nějakou tu minutku a až je hotovo, vybereme příslušnou ROM a spustíme flashování. Během celého procesu neodpojujte kabel ani neprovádějte nic s telefonem.root6

Po pár minutách je hotovo a můžeme se začít seznamovat s novým systémem. Celý proces je jednoduchý a zvládne ho každý, kdo ovládá alespoň základy angličtiny. Jakou ROM vyzkoušíte vy?