Společnost HTC zaznamenala v poslední době velký propad akcií, a to i přesto, že po uvedení svého vlajkového modelu HTC One M9 očekávali pravý opak. Právě po tomto uvedení akcie spadly o 50%. Takovýto neúspěch s sebou samozřejmě nesl i jisté organizační a personální změny. Ovšem ani tyto kroky se nezdají být těmi správnými.

Společnost oznámila, že za druhé čtvrtletí letošního roku očekává pokles zisku z 50 miliard dolarů na 33 miliard. Tato situace může být i důsledkem špatného prodeje HTC telefonů v Číně. Čínský trh má svá specifika a HTC se jim snažilo přizpůsobit. Pro tento tržní segment připravili speciálně upravené verze svých top modelů a prodávají je pod názvy HTC One M9+ a One E9+. Stejný postup zvolili i pro japonský trh, kde se poslední model prodává pod názvem HTC J Butterfly 3.

Je tedy logické, že některé společnosti začínají uvažovat o odkoupení HTC. Mezi ně patří i Asus, jeden z největších výrobců výpočetní techniky a smartphonů. Na výroční valné hromadě Asus se o možnosti akvizice HTC zmínil předseda společnosti, Johnny Shih. V rozhovoru pro Reuters to nevyloučil ani finanční ředitel Asus, David Chang a dodal: „S našim ředitelem jsme o tom vedli interní rozhovor. Přesto šance na  akvizici nejsou příliš velké, protože Asus je společnost, která spoléhá na organický růst.“. Ovšem tato slovní klička Davida Changa nevylučuje jejich zájem o odkoupení HTC.

[Zdroj] [Zdroj] [Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.