Včera byl v Pekingu na speciální akci představen mobilní telefon Gionee Marathon M5, který je doslova maratonským běžcem. Je specifický především tím, že bude mít speciální duální baterii s nadprůměrně velkou kapacitou a výdrží. Jedná se o dvoučlánkovou technologii baterie, ve které má jeden článek kapacitu 3010 mAh. Celková kapacita baterie proto stoupne na 6020 mAh, a to už opravdu není málo.

Gionee se přímo chlubí tím, že se jedná o první smartphone, který bude mít takto velkou baterii. Jediným konkurentem se prozatím stal ne tolik známý Innos D6000, který má kapacitu baterie rovných 6000 mAh.

Protože je v Gionee Marathon M5 speciální dvoučlánková baterie, nabídne funkci rychlého nabíjení, přičemž obě baterie se budou nabíjet současně.

Předchůdce Marathon M3 měl baterii s kapacitou 5000 mAh. Společnost Gionee opravdu myslí na náruživé uživatele, kteří nedají dopustit na výdrž baterie. Zároveň dodává, že telefon může díky použité baterii být i náhradou power banky.

Gionee-Fb

I přes velkokapacitní baterii si Gionee zachovává příjemnou tloušťku 8,5 mm. Podporovat bude paměťové karty o velikosti 128 GB a vnitřní paměť bude s 16 GB pamětí. Doplní ji 2 GB paměť RAM. Použit byl HD displej o velikosti 5,5″ s kvalitním AMOLED panelem. Zadní fotoaparát je 13 Mpx s LED bleskem a přední kamerka je 5 Mpx. Podporovat bude dvě SIM karty a nechybí samozřejmě ani podpora LTE (4G) pro oba sloty.

m5-marathon

Marathon M5 bude prodáván v bílé, černé a zlaté barvě a prodej bude zahájen 25. června/júna za cenu 370 dolarů.

[ Zdroj ] [ Zdroj 2 ] [ Via ]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.