Odbyt tabletů v Číně v poslední době poměrně klesá a tak příval nových modelů skoro každý týden v podstatě ustal. Přesto se občas z mlhy vyloupne zajímavý kousek, o kterém stojí za to sesmolit článek a dnešní Chuwi Hi8 takovým rozhodně je. Jedná se v podstatě o malý evoluční krůček od populárního modelu Vi8 (psali jsem např. ZDE nebo k dispozici čtenářská recenze ZDE) za identickou cenu, takže co nám tedy nabídne navíc ?

Chuwi Hi8 je stejně jako předchůdce širokoúhlým 8″ tabletem, ale může se tentokráte pochlubit jemným rozlišením 1920 x 1200 pixelů a zlehka vylepšeným modelem procesoru Intel Atom Z3736F tikajícím maximálně na 2,16 GHz. Kapacita obou pamětí zůstala stejná, čili 2 GB RAM a 32 GB eMMC úložiště a samozřejmostí je i rozšiřující slot na microSD karty. I rozměrově jsme na stejných číslech, 211 x 123 x 8 mm a váze 304 g, konstrukce by pak měla být vylepšena některými kovovými prvky k plastovému tělu. Základní vybavení v podobě Wi-Fi, Bluetooth 4.0, dvojice špatných 2 Mpix/0,3 Mpix kamerek je také na svém místě a zmínit se tak musí jen absence HDMI portu. Mírné vrásky pak vyvolává snížení kapacity baterie na 4000 mAh, ale i můj rok věrně sloužící iFive 3GS s Retina displejem a podobnou baterií má velmi dobrou výdrž, tak snad při slušné optimalizaci nepůjde o zásadní kámen úrazu. Chuwi Hi8 je samozřejmě také dual-boot tabletem a poskytne uživateli možnost přepínání pomocí restartu mezi Androidem 4.4 a Windows 8.1, každý systém má pak svoje oddělené a vyhrazené místo na disku.

08

Tablet vypadá velmi zajímavě, protože nabídne za stejnou cenu lepší produkt v porovnání s minulou generací a široké možnosti využití. Navíc díky našemu partnerskému Gearbestu vám nabízíme slevový kupón v podobě CHI8, který sníží cenu v předprodeji na 102,89$ (asi 2.490 Kč). Expedice by měla proběhnout kolem 20.června/júna a pokud vše dobře dopadne, tak vám hned poté přineseme podrobnou recenzi.