Úvod

Díky společnosti Beryko.cz máme tu možnost otestovat zajímavý produkt z portfolia společnosti Xiaomi. Jedná se o v dnešní době velmi populární outdoorovou kameru, aneb odpověď na produkty společnosti GoPro. Společnost Xiaomi si všimla tohoto velmi dynamicky se rozvíjejícího segmentu trhu a svým způsobem se chce svézt na této módní vlně. A tak v březnu/marci tohoto roku přišla s produktem Xiaomi Yi Sport Camera.

Unboxing

unbox _2

Kamerka, musím zdůraznit, že se jedná opravdu o kamerku o velice kompaktních rozměrech (60,4 x 42 x 21,2 mm a hmotnosti 70g), dorazila opět pro Xiaomi již klasicky v krabici z recyklovaného papíru. Na víku se nachází pouze logo YI a na zádech pouze přelep se základními specifikacemi v čínštině. Víko krabičky je pro bezpečnost vypolstrováno molitanem.

Po odklopení víka máme hned tu čest se seznámit s kamerkou. My máme možnost vyzkoušet tu méně nápadnou ze dvou možných barevných provedení, tedy tu bílou. Jinak na trhu je ještě verze v kombinaci zelenožluté s tyrkysovou barvou. V lůžku kamerky, které je zpracováno jako krabička, nalezneme příslušenství. Uvnitř najdeme pouze propojovací USB kabel v bílém provedení. Vedle, v originálně pojaté papírové zásuvce, najdeme ještě akumulátor s kapacitou 1010 mAh. Více zde již nehledejte, ostatní serepetičky si již musíte obstarat extra. A těch extra věcí na trhu najdete již poměrně dost na to, aby vám to slušně řečeno provětralo kapsu. Úplně na dně krabičky se skrývá ještě manuál, tradičně v jazyce čínském.

Zpracování

zprac _1

První pocit z kamerky? No, působila na mne spíše jako nějaká hračka/příslušenství pro panenky, nebo hračka pro mou dvouletou dcerku. Trochu jsem se toho lekl. Xiaomi se tentokrát na materiálech moc nerozdalo. Na plášť kamery Xiaomi zvolilo plastový materiál a na první pocit působí až velmi lacině a v případě verze zelenožluté s tyrkysovou, bych se nebál říct až pouťově. Avšak to může být jen můj subjektivní pocit. Společnost mé tvrzení dementuje prohlášením o jakémsi youth designu, čímž asi cílí na současnou generaci teenagerů. Koneckonců myslím, že v té bílé verzi se kamerka bude dobře vyjímat jak v rukách současné mládeže, tak i v rukách pověstných turistů ze země vycházejícího slunce, ehm, v tomto případě spíše říše draka i s těmi pověstnými hůlkami (monopody).

PICT_20150525_144941

Zpět však ke zpracování, ano je na dobré úrovni. Lícování se zdá být dobré, ale po detailnějším ohledání zjistíme, že se v některých místech stěny kamery lehce prohýbají. Nejedná se však o nic zásadního. Na zadním panelu najdete dvoje dvířka, tedy spíše krytky. Ta menší po odejmutí odkryje vstupy pro microUSB, microHDMI konektory a také slot pro paměťovou kartu, v tomto případě microSD. Ta je podporována až do velikosti 64 GB (class10). Větší krytka zakrývá prostor pro akumulátor. Ten je do určeného prostoru doslova vtěsnán, což by nebyl až takový problém, horší situace nastává v době, kdy baterii potřebujete vyjmout. V tomto případě to Xiaomi vyřešilo „kulišácky“ a na baterii umístilo papírový proužek, který vytvořil slepením obou konců poutko, za které je možné baterii uchopit a tahem vytáhnout. Ač se to na první pohled zdá být prosté řešení, musím říci, že není úplně ideální a často jsem měl obavy o výdrž tohoto poutka. Osobně doporučuji toto papírové poutko nahradit jiným z jiného materiálu, např. plastové izolepy, kde se dá očekávat větší pevnost v případě tahu.

konektory _2

Manipulace se zadními krytkami, a to jak ke konektorům spolu se slotem pro microSD kartu tak i k baterii, patří k jedné ze slabin kamerky. Víčka jdou volně vyjmout a chybí jakékoli zajištění proti ztrátě. Vezmeme-li v potaz jejich velikost, není opravdu nic jednoduššího než aby se někam zašila. Dvířka každopádně svému účelu slouží, snad bych měl jen obavy, že se postupem času vyběhají zarážky a pak by mohl nastat problém s udržením dvířek na svém místě. Podotýkám, že otevírání především krytky schovávající konektory, bude pravděpodobně patřit k té častější manipulaci s kamerkou, což souvisí s nabíjením baterie. Z tohoto důvodu by prospěla i nějaká pojistka proti ztrátě dvířek.

Baterie, výdrž

Po vložení baterie kamerka nabere podstatně na váze a pocitově přeci jen dostála tomu, že se nejedná pouze a jen o nějakou hračičku. Baterie o kapacitě 1010 mAh patří spíše k průměru. Naštěstí v tomto případě jde vyjmout a vy máte tedy možnost mít připravenou další záložní. Co se výdrže týče, tak bez kontroly přes telefon, tedy vypnutá bezdrátová konektivita, dosahovala přes hodinu a půl, což není špatné. Mnohem hůře to dopadlo se spárovaným zařízením skrze Wi-Fi, v tomto případě již výdrž spadla na nějakých 30 minut. Určitě jako jedno ze základních příslušenství doporučuji dokoupit náhradní baterie a nejen jednu, vzhledem ke spotřebě.

Ovládací prvky, notifikace

Na kamerce najdeme celkem tři ovládací prvky a dokonce pět notifikačních diod, které nás informují o různých aktivitách přístroje. Tlačítka na stisk působí velmi kvalitně a reakce je přesná s poměrně okamžitou odezvou. Na přední straně hned vedle objektivu najdeme hlavní a také největší tlačítko, tím se celý přístroj spouští nebo naopak vypíná. Dále toto tlačítko slouží k přepnutí módu kamera/fotoaparát. Tlačítko obepíná notifikační dioda v podobě prstence, která nás informuje především o stavu baterie. Na boku Yi Sport kamery nalezneme společně tlačítko s notifikační diodou pro konektivitu (Wi-Fi a Bluetooth). Wi-Fi slouží především pro spárování s dalším přístrojem v podobě chytrého telefonu nebo tabletu. Bluetooth je v tomto případě spíše doplňkový a slouží k propojení s pasivním zařízením, tedy například s originálním monopodem, který je součástí např. „travel edition“. Na něm totiž najdete spárovatelnou spoušť. Dioda svítí modrým světlem. Na horní straně najdeme poslední ovládací prvek a už jen z umístění se dá odhadnout, že se jedná o spoušť. I v tomto případě je spárován s notifikační diodou. Na zadní straně, mimo výše zmíněných dvířek, nalezneme další notifikační diodu. A poslední notifikační dioda je umístěna na spodní hraně, kde po boku s ní najdeme, netradičně pro tuto cenovou kategorii, kovový stativový závit s prohlubní pro dostatečné zajištění, a to bude třeba, protože samotný závit je dost mělký a tím kazí trochu dojem z použití tohoto prvku. Mikrofon naleznete na horní straně a dolní hranu okupuje reproduktor přístroje, z něho se ozývají především notifikační signály. Tak to by bylo asi vše k popisu samotné Xiaomi Yi Sport Camery.

notifikace 1

Pojďme si trochu osvětlit funkci notifikačních diod, kterých tu máme více než je možná zdrávo. Snad díky tomuto množství diod, bude třeba si projít manuál i vícekrát, aby si člověk zapamatoval, co která dioda znamená. Tak u hlavního, tedy power tlačítka, prstenec signalizuje především zapnutí přístroje. Pokud prstenec svítí modře je baterie dostatečně nabitá, tedy na úrovni 100 až 50 %, pokud změní barvu na fialovou znamená to, že baterie se pohybuje se svou kapacitou na 49 až 15% a pokud zčervená, znamená to jediné, kapacita je pod 15% a je nejvyšší čas baterii vyměnit nebo nabít. Po zmáčknutí power tlačítka ještě prstenec signalizuje vypínání přístroje blikáním v podobě červeného světla. Boční dioda s tlačítkem označeným symbolem bezdrátové konektivity nebude na vysvětlení také žádná věda. Dioda buď svítí, bliká nebo je zhasnutá. V posledním případě to znamená, že přístroj je v módu bez vysílání jakéhokoli signálu. Pokud krátce zmáčknete tlačítko, začne chvíli svítit modře a po několika vteřinách se modře rozbliká. Znamená to jedno, přístroj je v módu vyhledávání nebo propojení s dalším zařízením. No a teď ten zbytek diod. Dioda na horní a zadní straně nám označuje v jaké činnosti se kamera zrovna nachází. A teď se to má následně. Pokud jste v módu fotoaparát, tak žádná z těchto dvou diod nesvítí, pouze po namáčknutí spouště a vytvoření snímku lehce červeně problikne. V módu kamery svítí stále červeně v pohotovostním režimu, pokud spustíte záznam videa, tak začne červeně blikat a po ukončení záznamu několikrát rychle problikne. No to je maglajz, naštěstí to není až tak důležité. Po přepnutí jednotlivých módů se ještě kamerka ozve zvukovými signály. Ty lze vypnout v nastavení aplikace YiSport.  Spodní dioda, tedy ta co je nejméně vidět, vám napoví v jakém módu se kamera zrovna nachází, a to buď modře svítící jako fotoaparát nebo fialově svítící jako kamera.

 

Kamera, fotoaparát, objektiv, záznam, funkce

Pojďme si tedy říci něco více o hlavní funkci kamery, tzn. pořizování jak videí, tak i foto snímků. Čočka má pevné ohnisko, takže nepočítejte s možností přiblížení, a to ani po softwarové stránce. Díky efektu rybího oka se dá mluvit o širokoúhlém ohnisku se záběrem až do 155 stupňů. Efekt rybího oka (zkreslení) můžete buď ponechat a nebo pomocí softwaru a aplikace YiSport korigovat (narovnat). Aplikaci YiSport si představíme o několik odstavců níže. Kamera disponuje snímačem Sony Exmor R BSI s rozlišením 16Mpx (4608 x 3456), to v případě módu snímání jako fotoaparát ve formátu 4:3. Clonové číslo dosahuje na hodnotu f/2.8. Celý systém je poháněn poměrně výkonným procesorem Ambarella DSP A7LS, ten dokáže zpracovat záznam videí až do rozlišení ve FullHD s rychlostí 60 snímků za sekundu.

Výřez snímání v módu kamera si můžete navolit mezi formátem 4:3 nebo 16:9. Osobně by mi vyhovoval spíše formát 4:3 z důvodu většího horizontálního záběru, jenže ten je v módu kamery ošizen o rozlišení FullHD a dosahuje pouze na 1280 x 960 px. Videa můžete pořizovat i tzv. slow-motion režimu, tedy zpomaleně. Zde však počítejte s nižším rozlišení, a to 1280 x 720 px při rychlosti 120 snímků za sekundu a při ještě větším zpomalení na 240 snímků za vteřinu dosahuje rozlišení pouze na 848 x 480 pixelů. To už lze využít spíše v případě vyvěšení na sociální sítě, či při sledování na přenosných zařízeních.

Video slow-motion 120fps s rozlišením 720p:

Video slow-motion 240fps s rozlišením 480p:

V případě záznamu videa ve formátu 4:3 lze také pořídit snímek současně v době záznamu. K tomu slouží tlačítko v aplikaci hned vedle hlavního.

Kamera také disponuje v režimu fotoaparát funkcí časosběru, ten můžete nastavit v rozmezí od 0,5s do 60s mezi jednotlivými záběry. Dále zde máme možnost použít časovanou závěrku, což mi však trochu uniká v důsledku s použitím svého telefonu k odpalu. Opět máte několik časových intervalů k výběru. No a nakonec v režimu fotoaparát najdete i kontinuální snímaní, kde lze nastavit rychlost na 3/5/7 snímků za sekundu nebo 7 snímků za 2 vteřiny.

rychlý pokus o časo-sběr:

Pozor, kamera neobsahuje blesk ani infračervené zaměřování, což přístroj limituje v případě použití za zhoršených světelných podmínek. Především záběry z méně osvětleného prostředí přináší zvýšenou hladinu fotografického šumu. Při pořizování videí a přechodu z různých světelných prostředí, automatice kamerky chvíli trvá než vyhodnotí správné nastavení expozice. V praxi to znamená, že často vyhodnotí nesprávnou expozici a tím se stane, že sledovaný objekt může být nějakou chvíli tmavý, než si to automatika přebere. V tomto případě bych uvítal možnost korekce, například pomocí spárovaného telefonu a automatiku nasměrovat pomocí dotyku na snímaný objekt skrze dotykový displej telefonu.

Dalším limitujícím faktorem pro kameru bývá snímání z blízka, zde zkrátka neobejdete fyziku a díky ohnisku nelze kamerku použít pro makro snímky.

DCIM100MEDIA

Pokus o makro, jak vidno střed je bohužel rozmazán

Celkově musím však hodnotit fotografie jako velmi zdařilé a ačkoli pořízení může být krkolomné, tak se vám můžou podařit velmi zajímavé, pěkné a hlavně i neobvyklé záběry a při pomoci i některého příslušenství z nečekaných úhlů. Jen je třeba si dát pozor na příliš blízké snímání objektu, viz výše popsané téma makro. Dobré je také si uvědomit, co bude předmětem snímání a posléze tomu nastavit expoziční měření, viz níže uvedené testovací snímky.

Přenosy souborů skrze Wi-Fi do přístroje byl problematický, a to díky rychlosti přenosu, která se pohybovala v rozmezí 100 až 1000 kB/s. Povětšinou však v té nižší hladině. To komplikovalo kontrolu přímo v aplikaci/telefonu, takže ke kontrole víceméně docházelo až doma u počítače.

Záznam videa v praxi

Pokud kameru máte fixovanou na jeden pohled, který si dokážete zkontrolovat díky aplikaci YiSport nainstalované ve vašem smart přístroji, tak se dá očekávat a sama praxe i ukázala, že nenastane žádný problém s požadovaným snímáním záběrů. Zkrátka natáčíte video nebo pořizujete snímky z předem zvoleného pohledu.

Video pořízené z pozice řídítek kola, kamera umístěna ve vodotěsném pouzdře:

V druhém případě, kdy kameru použijete k pořízení fotografických snímků a natáčení videí bez fixace, takže například z ruky nebo monopodu, je situace o mnoho složitější. Zde se můžete spolehnout buď na svoji intuici s trochou štěstí a náhodně „mačkat“ spoušť k pořízení snímků nebo záznamu videa anebo využít aplikace YiSport a svého chytrého telefonu. V tomto případě budete mít vše pod kontrolou, počítejte však, že tento způsob vypadá tak trochu krkolomně. V jedné ruce kamerka a v druhé vše kontrolujete prostřednictvím telefonu. To vás také může po prvních pokusech odradit, ale dá se na to časem zvyknout a vytrénovat ten správný grif. Věřte, že někdy tímto způsobem můžou vzniknout zajímavé záběry.

DCIM100MEDIA

Pořízení snímku pomocí aplikace YiSport. V jedné ruce kamerka a v druhé telefon.

 

Video pořízené z netradičních úhlů pomocí umístění kamery na monopodu (formát 4:3):

 

Video z pozice hlavy, pořízené díky čelence:

Aplikace YiSport

K ovládání kamerky slouží aplikace YiSport, kterou můžete stáhnout prostřednictvím komunity MIUIOS.cz. Díky této aplikaci se vám otevře možnost nastavení kamery. Pro jistotu uvedu, že bez této aplikace a podporovaného zařízení na kamerce nic moc nepřednastavíte. Celá aplikace je pojata v minimalistickém stylu alá Xiaomi, takže ničím nevybočuje od ostatních aplikací z produkce společnosti. Zkrátka je jednoduchá a velmi intuitivní z pohledu ovládání. Aplikace po připojení ke kamerce zobrazuje náhled snímaného záběru, pod ním malým fontem informace o rozlišení, formátu a rychlosti snímání. V dolní části se potom nachází ovládací prvky kamery a pod nimi informace o stavu baterie, jak kamery, tak i telefonu spolu se sílou signálu. V horní stavové liště můžete přepínat mezi režimem Video, Klip a Fotografie. Poslední možností je vstup do menu nastavení.

Menu nastavení je rozděleno do sekce Videa, Fotografie, Kamery a informace o Zařízení. Zde pak můžete nastavit vše dle svých potřeb a k čemu vás aplikace a přístroj pustí. Podrobněji si vše můžete prohlédnout na níže uvedených screenech.

V nastavení si můžete přizpůsobit rozlišení jak v případě videí, tak i samostatně pro fotografie. U videí lze navolit mezi formátem 16:9 a 4:3, rozhodnout se pro PAL nebo NTSC, nebo například přidat do záznamu vodoznak. Důležitá funkce je i nastavení expozice, kdy máte možnost zaměřovat na bod, střed nebo pomocí matrice. Dále si můžete navolit režim notifikačních diod, hlasitost notifikací nebo automatické vypnutí.

This slideshow requires JavaScript.

Kamerka má i jednu užitečnou funkci, díky které ji můžete pomocí aplikace YiSport a chytrého telefonu lokalizovat. Po spuštění této funkce se vám kamerka ozve pronikavým zvukem, takže ji bude lehké najít.

Samotný fotoaparát obsahuje své podmenu, kde můžete navolit snímací mód. Z výběru máte klasický záznam, časosběr, samospoušť nebo kontinuální snímání. Ty lze dále nakonfigurovat, což můžete prostudovat na níže uvedených screenshotech.

V nastavení mi tedy snad jen chybí eliminace zvukového záznamu, ale o tom již více v další kapitolce…

 

… záznam zvuku

U záznamu zvuku si nelze nepovšimnout zvláštního lupání. Nejprve jsem hledal problém v nastavení, posléze v dodaném kusu a nakonec po prostudování i dalších recenzí a fór došel názoru, že se jedná o dost častý problém. Zajímavé je, že tento pazvuk se nevyskytoval pokaždé. Často byl doprovázen i dalším zvukem, ten zněl jakoby někdo za vámi cosi ovládal pomocí zvukové klávesy. No, můžete posoudit sami na níže uvedených snímcích.

Záznam videa s originálním zvukovým doprovodem, v tomto případě bez lupání:

Zvukový nešvar dodaného kusu, nepříjemné lupání v záznamu:

V nastavení jsem tedy snad jen postrádal úplné eliminování záznamu zvuku. To by se často hodilo při záznamu outdoorových sportovních aktivit, kde výsledný sestříhaný snímek chcete doplnit spíše o hudební doprovod. Takto vás nejprve čeká odstranění zvukové stopy a následné doplnění svým zvukovým doprovodem.

Příslušenství

příslušenství 1

Ke kameře nám dorazilo i poměrně rozsáhlé příslušenství. To, bohužel, není součástí balení a musíte si je dokoupit zvlášť. My máme k dispozici prodlouženou ruku, různé držáky na helmu, hlavu, řídítka či do auta a také silikonové ochranné pouzdro. Dále krytku na optiku, náhradní baterii a jako bonus máme možnost kameru vyzkoušet i ve vodě, a to díky vodotěsnému pouzdru.

Kamera sama o sobě není vodovzdorná, a to samé platí i o prachu. K tomu ale skvěle poslouží výše zmíněné vodotěsné pouzdro. To vám zajistí možnost použití například i při potápění někde v moři u korálových útesů.

Osobně ke kamerce doporučuji  zakoupit alespoň základní vybavení. Určitě budete potřebovat základní sadu držáků a redukcí. K zahození určitě není ani ochranné sklíčko a záklopka, která vám ochrání čočku. Ta je dost vystouplá, takže hrozí její poškození při různých aktivitách v přírodě, které v lepším případě můžou skončit pouze poškrábáním. Pokud patříte mezi „selfie“ maniaky, určitě zbystřete u položky prodloužené ruky, tedy teleskopické rukojeti/monopodu, ta vám dá možnost pořídit mnoho zajímavých záběrů z netradičních pozic. Naopak sportovcům doporučím prachu a vodě vzdorné pouzdro. Oceníte je i když nejste zrovna potápěči. Za prvé z důvodu ochrany proti mechanickému poškození a také jako ochranu proti vniknutí prachu a nakonec i proti vodě, a to klidně i té dešťové, která vás v současné době může překvapit kdekoli.

příslušenství v akci

Dále si můžete pořídit silikonové základní pouzdro, to však samo o sobě moc kamerku neochrání. Nebo čelenku pro umístění kamerky podobně jako v případě čelovky, obdobné popruhy existují snad i pro vaše čtyřnohé mazlíčky, no a potom určitě v internetových nabídkách najdete další a další příslušenství. Samo o sobě by to dalo na další samostatný článek.

příslušenství ALL

Bohužel ani příslušenství se nevyvarovalo nějakých těch chyb. Některé příslušenství nejde mezi sebou kombinovat. Jako příklad uvedu silikonové pouzdro spolu s ochranou čočkou. Po navlečení pouzdra se mi již nepovedlo nasadit čočku tak, aby byla řádně upevněna. Zajímavé je, že záklopka ze stejného balení navléknout šla. Dalším příkladem může být i některá nekompatibilita mezi jednotlivými upevňovacími redukcemi, kde například vodotěsný kryt, který mimochodem sám o sobě účel použití splní na jedničku, nejde skloubit s jinými redukcemi. Zde bych uvítal možnost kombinovat jednotlivé redukce mezi sebou, což se taktéž nepodařilo. Možná někdo navrhoval vše od stolu aniž by si to osahal v praxi, škoda. Na druhou stranu musím uznat, že nemám na 100% prošlá veškerá příslušenství ke kameře a je dost možné, že se tyto neduhy zkrátka dají eliminovat vybráním těch správných dílů. Dalším neduhem jsou upevňovací šrouby, které zkrátka po deštíku chytly rez.

A v neposlední řadě si musíte dát pozor na použití ochranné čočky, která v módu fotoaparát vykouzlí pěknou vinětaci.

DCIM100MEDIA

Vinětace

Recenze Xiaomi Yi Sport Camera – Závěr

Ačkoli se může zdát, že kamera má dosti nedostatků, tak můžu směle kamerku doporučit jako alternativu ke GoPro v základní verzi. V tomto případě dosáhnete na stejnou kvalitu za nižší peníz a pro seznámení se tímto segmentem zábavy to bude určitě lepší investice, než nákup nějakého polo-profi zařízení třeba i s více než třikrát vyšší cenovkou.

Takže komu bych zařízení doporučil? Turistům, kteří nebazírují na maximální kvalitě záběrů. Pro záznam zážitků a snímků z turisticky exponovaných míst je YI camera ideálním společníkem spolu s monopodem. Rodině především pro pořizování snímků a krátkých filmů, dokumentující růst a vývoj vaší ratolesti, opět ve spojení s monopodem dosáhnete někdy velmi zajímavých úhlů a pohledů. Amatérským sportovcům, kteří chtějí zdokumentovat svou aktivitu případně zanalyzovat průběh svého tréninku.

Pro připevnění na dron se opět dostáváte do nové dimenze užití této kamerky a současně s tím souvisí další možnosti pořídit zajímavé záběry, filmy nebo dokonce kontrolou oblasti (nepleťte si se špionážním a šmírovacím zařízením).

Takže jak vidíte uplatnění najde kamerka v mnoha odvětvích našich činností, ať už třeba volnočasových, sportovních nebo průmyslových, ale třeba i kontrolních. Zkrátka, vše je na vás a záleží snad jen na vaši představivosti a dovednosti. Jako startovací balíček pro začátečníky ideální nástroj, aby se obeznámili s tématikou věci, jak vše funguje, naučili se sžít s kamerou a jejími vlastnostmi oproti záznamu z konvenční kamery.

Kamera poskytuje kvalitní videozáznam za dobrých světelných podmínek, dokáže někdy vykouzlit i zajímavé foto záběry. Její barevné podání patří k velmi povedenému a přesto nevtíravému. Řekl bych, že statický záznam překonává i záběry základní verze GoPro (GoPro Hero 3). Díky nespočetnému příslušenství můžete kameru použít i v netradičních situacích a snímat jak snímky, tak i video ze zajímavých úhlů a míst.

Po prvotním seznámí se s kamerkou a sžitím se zjistíte, že ovládání patří k velmi jednoduchému a intuitivnímu, a to včetně aplikace YiSport.

Celkově Xiaomi Yi Sport Camera je přesvědčivé zařízení odpovídající své ceně, nebo spíše za tuto cenu asi nepořídíte lepší zařízení. Pokud však hledáte něco na profesionálnější úrovni, doporučuji se poohlédnout spíše u renomovanějších výrobců.

 

 

S čím jsem byl spokojen

 • dostupnost bohatého příslušenství
 • dobrá konektivita
 • aplikace YiSport
 • možnost pořizování videa v slow-motion
 • kamera dokáže vykouzlit někdy velmi pěkné snímky a záběry
 • kvalitní senzor a hardware v kameře

 

 

Co mi chybělo

 • displej na zadní straně
 • možnost vypnutí záznamu zvuku
 • stabilizace obrazu

 

 

Co se mi nelíbilo

 • ve zvuku se často ozývá lupání
 • mikrofon je velmi citlivý na pohyb vzduchu
 • se zhoršujícími se světelnými podmínkami se citelně zhorší i kresba detailů
 • pořízení videa slow-motion bez náhledu v aplikaci YiSport
 • videa ve formátu 4:3 se znatelně nižším rozlišením