Krátce po prvním úniku informací o Meizu MX5 (psali jsme ZDE) se dostalo i na vylepšenou verzi Meizu MX5 Pro a internet se plní zaručenými zprávami a obrázky nové vlajkové lodi. Může se často jednat o divoké spekulace a zbožná přání fanoušků, proto zůstaneme u toho mála co je zatím známo a vypadá nejvěrohodněji.
Zásadní změna by měla nastat v použité úhlopříčce a MX5 Pro by mělo přinést 6″ displej s QHD rozlišením 2560 x 1440 pixelů, čímž osobně nejsem až tak nadšen, ale určitě se najde hodně lidí jimž ještě-větší-než-velké telefony vyhovují. Z obrázků jsou zřejmé minimalistické rámečky a nejspíše i dvojité sklo kryjící tělo telefonu, kovový rám už se stal u Meizu vyšší třídy standardem. Dočkáme se pravděpodobně také výkonného čipsetu Samsung Exynos 7420 (který tepe například v Samsungu S6/Edge), takže zprávy o roztržce Samsungu a Meizu se tak evidentně nepotvrdily. Ani na velikosti paměti se nebude šetřit a telefon bude mít k dispozici celé 4 GB RAM, což by snad mělo stačit opravdu každému 🙂 Dojde samozřejmě i na čtečku otisků prstů, bez té už se dnešní vlajková loď ani nemůže ukázat ve společnosti. Zadní fotoaparát bude 20 Mpix Sony a škarohlídi předpovídají stejný model jako v předchozí generaci, ale osobně očekávám alespoň mírnou evoluci i zde. Zdravý nárůst však zaznamená kapacita baterie a jsem si jist, že žravý velký QHD displej i 4000 mAh baterii pořádně vyždímá.
Optimistické předpoklady hovoří o oficiálním představení už v červenci, teoreticky hned společně s vanilla modelem MX5, ale je velmi obtížné něco předjímat před jakýmkoli tiskovým prohlášením. No a o ceně si už spekulovat opravdu nedovolíme, levné to rozhodně nebude ale bude to stát za to.
[Zdroj1][Zdroj2]