V dnešní recenzi se podíváme na zoubek chytrým hodinkám Zeblaze Rover. Jsou vlastně jakýmsi klonem jablečných Apple Watch, ale přesto dokáží zaujmout atraktivním designem, poměrně kvalitním zpracováním a přívětivou cenou, která dává hodinkám punc solidního poměru cena/výkon. K recenzi jsem dostal hodinky v bronzové barvě s hnědým řemínkem a za zapůjčení děkuji Gearbest.

Obsah balení

Obsahem balení se už nebudu nějak obšírněji zabývat, protože vše důležité jsem zmínil v unboxing videu, na které se můžete podívat, ale přidám ještě pár fotek pro lepší ilustraci.

krabice 1krabice 2obsah balení

 Specifikace

 • 1,54 palcový IPS displej s rozlišením 240 x 240 pixelů
 • procesor MediaTek MTK 2501 s taktem 108 MHz
 • operační systém je kompatibilní s iOS i Androidem
 • konektivita – Bluetooth 4.0, micro USB port
 • kamera chybí
 • hmotnost 48 gramů
 • tloušťka 8,8 mm

Design a kvalita zpracování

Design Zeblaze Rover je opravdu velmi povedený. Hodinky jsou vyrobeny z kvalitního materiálu a je tu kladen velký důraz na detaily, které napovídají, že jejich vzorem a inspirací byly právě Apple Watch. Kolem displeje je jen minimum plastu, vše je vyrobeno z kovu a řemínek hodinek by měl být podle výrobce z pravé kůže. Kovový design hodinkám opravdu sluší a budí dojem luxusního výrobku. Konstrukce je velmi pevná a zdá se být i odolná proti poškrábání, zejména v případě tvrzeného OGS displeje se tím výrobce přímo chlubí. Hodinky by měly být teoreticky i voděodolné, ale protože nedisponují žádnou oficiální certifikací, tak jsem radši nepokoušel osud.

pohled reproduktor

Na pravé straně najdeme tlačítko pro zapnutí a vypnutí hodinek, které je vystouplé, ale vzhledu to nijak neubírá. Hned vedle něj je reproduktor, který je poměrně hlasitý a pro zběžný poslech hudby naprosto postačí. Jeho hlasitost lze zvýšit jak na displeji hodinek, tak i poté, co je spárujete s telefonem, můžete hlasitost ovládat přes telefon.

Na levé straně je mikrofon, který se mi při testová zdál málo citlivý. Pokud jsem hodinky použil k telefonování, bylo mě údajně špatně slyšet a hovor byl dost zašuměný.

Zadní strana je vyhrazena 4 pinům pro nabíjení, senzoru pro měření pulsu a 4 malým šroubkům, kterými je přišroubován zadní kryt.

mikrofonze spodu

Řemínek hodinek se na první pohled zdá pevný a měl by být vyrobený z kůže. Při nošení neřeže a netlačí. Ovšem po pár dnech používání se začal ohýbat. Kůže se na vnější straně začala krčit a barva odírat. Takže je opravdu otázkou, zda je tvrzení výrobce, že je vyroben z kůže, pravdivé.

 řemínek řemínek 2 řemínek 3 řemínek 4

 Displej

Jak jsem již uvedl ve specifikacích, TFT IPS displej má úhlopříčku 1,54 palce, rozlišení 240 x 240 pixelů a krytý OGS tvrzeným sklem. Má příjemný jas a dobrou odezvu na doteky. I při pohledu ze strany je dobře čitelný. Co ovšem zamrzí, je absence regulace jasu. Ovšem pokud vypnete funkci úspory energie, displeji to na jasu přidá. Drobným nedostatkem je viditelný rastr, což bude zřejmě způsobeno nižším rozlišením displeje.
Barvy naopak působí sytě, nezkresleně a černá je opravdu černá. Kromě jiných funkcí displeje zde najdeme i klasické zobrazování času a vybrat si můžeme hned ze tří motivů. Osobně jsem nejvíc používal motiv klasického ciferníku hodinek, který je inspirován hodinkami Moto360. Jak je z obrázků hned jasné, tak ovládací rozhraní a samotná UI je také velmi inspirována Apple Watch a nepoučený pozorovatel by se snad na dálku nechal i jednoduše zmást.

 displej displej 2 displej 3hodiny 1hodiny 2hodiny 3

Spárování a konektivita

Spárování probíhá přes aplikaci, která je ke stažení na stránkách výrobce. Jde o .apk soubor o velikosti 5 MB, který stačí přesunout při propojení telefonu s počítačem do složky telefonu a následně spustit. Ke spuštění však musíte mít povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Ke spárování je vyžadován Bluetooth 4.0 a operační systém iOS nebo Android, který musí být ve verzi 4.0 a vyšší. Podpora Androidu ve verzi 4.0 mě mile překvapila, protože drtivá většina chytrých hodinek nebo náramků podporuje nejníže verzi 4.3.
Samotné spárování s telefonem probíhá velmi rychle. Při každém zapnutí hodinek a paralelně i Bluetooth u telefonu, se bleskurychle na hodinkách objeví notifikační tabulka s oznámením, že se hodinky připojují k telefonu. Podařilo se mi je bez problémů spárovat a používat s mým Zopo ZP998 se starší verzí Androidu 4.2.

Screenshot_2015-06-03-12-42-01 Screenshot_2015-06-03-12-42-59

Po spuštění aplikace stačí vytvořit účet, kde bude po vás vyžadováno vyplnění křestního jména, příjmení a telefonního čísla. Pak stačí zadat přezdívku, heslo a email, pod kterým se budete přihlašovat. Ještě před dokončením registrace nesmíte zapomenout na vyplnění vaší váhy, výšky, pohlaví a data narození pro přesnější výpočet vyhodnocovaných informací. Předinstalovaným jazykem aplikace je pro nás Čechy a Slováky bohužel jen angličtina.

Screenshot_2015-05-18-23-23-53 registrace registrace 2

Funkce

Nejdříve si shrneme všechny funkce, které Zeblaze Rover nabízejí:

 • přijmutí/odmítnutí telefonního hovoru
 • čtení SMS (SMS nelze psát a odesílat)
 • upozornění na aktivitu na Facebooku, Instagramu, případně jiných aplikacích, které používají telefony
 • poslech hudby
 • Anti-Theft – upozornění na přílišné vzdálení hodinek od telefonu (krádež telefonu)
 • Find my phone, funkce vyhledání telefonu
 • funkce úspory energie, notifikace vybití baterie
 • výškoměr, krokoměr, stopky, budík
 • funkce monitorování spánku
 • Reminder – připomínkovník
 • teploměr

Monitor kvality spánku dokáže změřit celkový čas spánku v hodinách a minutách. Zaznamená také kvalitu spánku, tedy úseky, kdy jste spali tvrdě a kdy byl váš spánek lehký. Udávaná čísla v aplikaci a na displeji hodinek nejsou přesné, proto tyto údaje berte vždy s rezervou. Navíc je tato funkce spíš doplňková, těžko říct, k čemu v praxi využijeme informaci kdy a jak tvrdě jsme spali.

měřič spánku ránoScreenshot_2015-06-03-08-14-39

Krokoměr není potřeba snad nijak zvlášť představovat. Můžete si zde nastavit délku svého kroku v centimetrech pro přesnější měření. Ovšem i zde se mi stalo, že informace na hodinkách a v aplikaci se rozcházely, ale nebylo to tak výrazné jako u monitorování spánku.

krokoměrScreenshot_2015-05-31-17-48-39

Na hodinkách je možno přijímat hovory přes adresář kontaktů, který se synchronizuje s telefonem. Jak jsem již ale výše zmínil, kvalita hovoru je velice špatná díky mikrofonu a šumu v pozadí. Vytáčení je rychlé a bezproblémové.

adresář kontaktů

Zobrazuje se zde také historie všech volaných, odmítnutých a přijatých čísel.

volané čísla

Pokud nemáte uložené číslo a potřebujete si nutně zavolat, se Zeblaze Rover to není problém, protože má zabudovaný číselník rychlého vytáčení s efektně vyřešenými barevnými číslicemi.

rychlé vytáčení

Je zde přítomna i funkce Anti-Theft. Tu se mi však nepodařilo zprovoznit. Jedná se o ochranu proti krádeži. Třeba to bude fungovat, až mi někdo ty hodinky bude chtít vzít. 🙂

anti-lost

Mezi funkcemi nesmí chybět ani budík. Budit dokáže opravdu výborně. Má zabudované vyzvánění i vibrace, které je možné kdykoliv vypnout.

budík

Také stopky patří mezi funkce, které určitě často využijete.

časoměr

Funkce Find my phone dokáže přesně to, co dokázat má. Pokud si někam založíte telefon a nemůžete ho najít, zapněte tuto funkci. Telefon se ozve, takže jej snadno objevíte.

find my phone

Milovníky hudby asi stejně jako mě potěší přítomnost hudebního přehrávače. Lze nastavit 7 úrovní hlasitosti. Reproduktor je dost hlasitý (papírově má 0.5W) a dalo by se říct, že i jeho přednes není nějak moc zkreslený. K mírnému zkreslení dochází až při maximální úrovni hlasitosti.

hudební přehrávač

V nastavení je možné si vybrat z několika jazyků. Nechybí zde angličtina, francouzština, španělština, portugalština, italština, němčina, polština, indonéština, finština, švédština, turečtina, ruština a několik asijských jazyků včetně čínštiny, thajštiny a arabštiny. Bohužel, češtinu a slovenštinu zde nehledejte.

nastavení

Pokud častěji zapomínáte, určitě vám bude vhod funkce Reminder. Ta vám bude ve vámi zvoleném čase připomínat, na co byste neměli zapomenout

připomínáček

V hodinkách najdeme i funkci, kterou by nikdo z vás asi nečekal. Je to teploměr, který měří okolní teplotu vzduchu. Při mém testování a porovnání s klasickým teploměrem, byla teplota na hodinkách cca o 3°C vyšší. Teploměr ukazoval 31°C a hodinky 34°C. Po uložení hodinek do chladnější místnosti teplota začala po pár sekundách klesat k normálu. Na výběr jsou jak stupně Celsia tak i Fahrenheity.

teploměr

Výškoměr je jednou z těch zvláštních a pro mě lehce nepochopitelných funkcí. Měl by snad měřit nadmořskou výšku, ve které se nacházíte? No, posuďte podle obrázku, co by to podle vás asi mohlo být za údaj.

výškoměr

Funkce úspory energie, která funguje také jako notifikace vybití baterie, ukazuje a hlásí okamžitě a správně. Pokud nabití baterie kleslo na 15%, hodinky mě ihned upozornily na to, že je potřeba zařízení dobít a připojit k nabíječce.

upozornění

Baterie

Vestavěná Li-ion baterie má kapacitu 250 mAh a její nabíjení probíhá pomocí nabíjecí kolébky s microUSB konektorem. Kolébka je opatřena čtyřmi piny, stejně jako zadní část hodinek. Stačí tedy vložit hodinky do kolébky, připojit USB kabel a propojit pak hodinky se zdrojem energie. Lze nabíjet například z PC nebo použít nabíječku pro telefon a hodinky nabíjet přímo ze sítě. Já nabíjel hodinky z počítače. Indikátor stavu nabití baterie už po hodině hlásil 100% nabití.

Výdrž mě osobně dosti zklamala a v tomto ohledu u mě mají hodinky mínus. Už po prvním dni a půl používání pouhého krokoměru se hodinky zcela vybily. Zdali patřím mezi náročnější uživatele nedokážu odhadnout, ale přece jen jsem očekával lepší výsledek. Na druhou stranu i samotné Apple Watch v průměru vydrží pouhý den, takže jejich kopie je na tom vlastně lépe 🙂

Závěrečné zhodnocení

Zeblaze Rover jsou klonem Apple Watch, ale jsou klonem dosti povedeným. Myslím, že se konkurenci můžou hrdě postavit čelem. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, pro muže i pro ženy. Díky atraktivnímu kovovému designu, výběru ze tří barevných variant, kvalitnímu zpracování a množství funkcí, určitě osloví mnoho zákazníků. Je pár věcí, které bych jim vytknul, ale není to nic tak zásadního, že bych musel říct, že jsem s nimi nebyl spokojen. Dokonce i ti, kteří na svém telefonu nemají tu nejnovější verzi Androidu si je mohou pořídit, protože kompatibilita hodinek je zaručena už od verze 4.0.

Hodinky můžete zakoupit u našeho partnera Gearbest za cenu 39,99 dolarů s dopravou zdarma.

 Plusy +

 • kovové zpracování
 • příjemná váha
 • hlasitý reproduktor
 • kvalitní displej
 • kompatibilita s nižšími verzemi Androidu

 Mínusy –

 • neúplná odladěnost aplikace
 • grafické zpracování UI
 • ne příliš kvalitní řemínek
 • horší mikrofon
 • slabší výdrž baterie

 

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.