Tak se zdá, že po nedávném uvedení vlajkové lodi Huawei P8 na trh tu máme uvedení dalšího přístroje, který se může honosit označením vlajková loď. Tentokrát však půjde o „flagship“ dceřiné obchodní značky HONOR, přesněji o Honor 7. Dle předpokladů a nedávných informací můžeme čekat uvedení na přelomu června/júna a července/júla. To vše ještě více umocňuje skutečnost, že se přístroj objevil na stole certifikačního úřadu TENAA, kde Honor 7 dostal svolení k provozování v sítích ČLR.

Takže se pojďme podívat s čím nás může oslovit Honor 7 a možná si držte klobouky, protože to vezmeme zostra dolů. Přístroj se v certifikačním úřadu TENAA objevil pod kódovým označením PLK-AL10. Stále se mluví o představení na konci měsíce, ale tomu neodpovídá tento nedávno uveřejněný teaser na Weibo, zvoucí na den 8.6.2015 s nálepkou HONOR, ten spíše předznamenává představení již v tento den. Nemáme totiž jiné informace, co by v tento avizovaný den mohlo být představeno pod označením HONOR.

Honor 7 _3

Bohužel z výpisu TENAA se moc zásadních informací nedozvíme, co se specifikací samých týče. Víme však, že telefon by měl podporovat 4G-LTE sítě TD-LTE, FDD-LTE a dále sítě TD-SCDMA, WCDMA, CDMA20001X, CDMA a samo sebou GSM. Díky úřadu máme také několik snímků tohoto přístroje, které nám odhalily další specifika. Na zadní straně se nám totiž pod fotoaparátem objevil snímač otisků prstů a vypadá to, že se bude jednat o ten samý, se kterým jsem se mohli setkat již na Huawei Mate 7, což je jen ku prospěchu věci – více zde.

Honor 7 _1

Tělo přístroje, jak se zdá, bude unibody v kovovém provedení. Z dřívějších úniků můžeme očekávat, že přístroj bude vybaven FullHD displejem (1080p) o velikosti 5 palců. Uvnitř by měl tepat zatím nejsilnější procesor v podání domácího HiSilicon Kirin 935, tzn. silnější než v brandovém Huawei P8. Ten by měl být podporován operační pamětí o kapacitě 3 GB v lite verzi a 4 GB v té top verzi. Na zadní straně bychom se měli setkat s 13 MPx fotoaparátem s „dualTone“ bleskem. Předpokládá se, že v telefonu bude nadstavba operačního systému EMUI, se základem na Android 5 Lollipop. To vše by měla živit baterie o poměrně dobré kapacitě 3280 mAh.

Honor 7 _2

Ceny přístrojů nejsou zatím potvrzeny, avšak očekává se agresivní politika, tak jako v případě předchůdců této řady Honorů. 3 GB verze by se měla dostat na cenovku 1999,- juanů (8026,- Kč / 292,- Euro) a 4GB verze 2699,- juanů (10836,- Kč / 395,- Euro). Podle všeho, telefony budou představeny příští týden s tím, že do oběhu by se mohly dostat na konci měsíce v podání 3 GB verze a 4 GB verze se očekává v průběhu července/júla.

[zdroj][zdroj]