V únoru/februári letošního roku španělská společnost BQ představila svůj nový telefon Aquaris E4.5 Ubuntu Edition. Nyní BQ společně s firmou Canonical ukázaly již druhý smartphone, běžící na operačním systému Ubuntu, a to Aquaris E5 HD Edition Ubuntu.

Nový model Aquaris E5 HD Edition Ubuntu je oproti svému předchůdci o něco málo větší a může se pochlubit 5 palcovým IPS displejem s rozlišením 720 x 1280 pixelů, 13 megapixelovým hlavním fotoaparátem s vysoce kvalitním objektivem Largan s BSI snímačem a duálním LED bleskem a s 5 MPx přední kamerou. Tento přístroj je osazen čtyř jádrovým MediaTek MT6582 procesorem, taktovaným na 1,3 GHz. Telefon je vybaven 1 GB RAM a 16 GB ROM. Tento přístroj samozřejmě podporuje dual SIM.

Ubuntu_1

Cristian Parrino, viceprezident společnosti Canonical sdělil, že spolupráce s BQ je ojedinělá, protože se sešly dvě firmy, jež se nenechají svázat žádným současným status quo v oblasti chytrých mobilních telefonů. Obě společnosti označil za nebojácné inovátory, kteří vytyčují nové milníky a pevně věří ve filozofii rozšiřování operačního systému Ubuntu v rámci mobilního průmyslu.

Tento nový přístroj by měl být v prodeji již od poloviny června/júna. V dohledné době jej naleznete na internetových stránkách společnosti BQ. Předpokládaná cena je 199,90 €.

[zdroj]