Dnešním článkem se vydáme trošku na pole neorané, protože drtivá většina našeho psaní se věnuje čínským telefonům, tabletům, případně jejich doplňkům a souvisejícím věcem. Ale Čína samozřejmě ukrývá i spoustu jiné zajímavé elektroniky a není tak od věci se na tuto terra incognita podívat. Objektem zájmu je micro projektor UNIC UC40, který zaujal můj zvídavý pohled svými specifikacemi vzhledem k ceně, protože (asi jako většina čtenářů) jsem se domníval, že podobné projektory jsou záležitostí kolem 8-10 tisíc minimálně. Nebojím se přiznat, spletl jsem se 🙂

UNIC UC40 patří do skupiny micro projektorů, jde tedy primárně o přenosný kus, ale bez většiny brutálních kompromisů kapesních piko projektorů. Stále však nejde o žádného obra, rozměry 201 x 153 x 67 mm a váha 1 kg mluví jasnou řečí. Hlavním tahákem je udávaná hodnota jasu 800 ANSI lumenů spolu s kontrastem 800:1 a schopností vykouzlit až 34-130″ úhlopříčku na vzdálenost 1,07 – 3,8 m. Nativní rozlišení projektoru je širokoúhlých 800 x 480 pixelů, zobrazovací zařízení je LED LCD a životnost lampy teoreticky 20.000 hodin. Ani konektivita nezklame, najdeme zde AV vstup, HDMI, SD slot a 2 x USB. Základní ozvučení zajistí 2W reproduktor a důležitá je také manuální regulace korekce lichoběžníků.

201505031400387617

Nejlepší pak samozřejmě přijde na konec, když oko zabloudí na cenovku a zjistí, že ho můžete pořídit např. v akci u našeho partnera Gearbest za 89,69$. Projektoru za něco málo přes dva tisíce korun prostě odpustíte hodně a může se stát ideálním přenosným zdrojem zábavy/pomocníkem v práci pro nenáročné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.