Xiaomi od 1.června/júna spouští oficiálně svůj on-line obchod MI Store ve vybraných zemích. Není to tak dlouho, co jsme vás zde informovali, že Xiaomi něco chystá a testuje trh v EU a USA. Společnost spustila svůj MI Store v tzv. Beta verzi, kdy proběhla dvě kola prodejů, která byla časově ohraničena. Nyní, jak se zdá, je vše připraveno k oficiálnímu a trvalému spuštění. Mezi vybrané země patří USA, Velká Británie, Německo a Francie.

Pokud očekáváte, že v MI Store objevíte úplný sortiment značky, tak budete asi zklamáni. Pro začátek se budete muset spokojit pouze s několika drobky. Asi nejvýznamnější položkou jsou MI Headphones, sluchátka, která již na první pohled zaujmou, více se o nich můžete dozvědět zde. Mezi další položky patří dvě různé powerbanky a náramek Xiaomi MI Band, o kterém padla již zmínka v nadpisu.

mi strore 2

Jak se zdá, společnost nenechává nic náhodě a tak zapracovala i na softwaru tohoto náramku a přiřadila k němu podporu aplikace Google Fit. MI Band (fitness tracker) je jednoduché a cenově velmi dostupné zařízení. Jeho funkce spočívá v sledování vaši nejen sportovní aktivity a také kvality vašeho spánku. Na samotném náramku nenajdete žádný displej, jsou zde pouze tři diody. Jeho významnou výhodou je životnost baterie, která se pohybuje po nabití mezi 30 až 50 dny.

Xiaomi Mi band

Tento náramek se k telefonu připojuje pomocí Bluetooth a spolupracuje s aplikací MiFit, která je nyní stáhnutelná skrze obchod Google Play s podporou Google Fit, avšak není plně lokalizována do našich mateřštin, tedy češtiny/slovenštiny. Pokud budete chtít podporu Google Fit, budete si muset vystačit s anglickou verzí.

Tato aktualizace přináší opravu několika chyb a komptabilitu s Google Fit, díky tomu se dá očekávat funkčnost i u cyklistických sportů.

Možnost stažení naleznete zde:

[mi store][mi fit]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.