Společnost OnePlus se minulý rok objevila jako blesk z čistého nebe. Po roce na trhu můžeme zkonstatovat, že šlo o jeden z nejlepších start-upů minulého roku a to přestože společnost doposud vyrábí pouze jeden stěžejní produkt, kterým je telefon OnePlus One. Tento telefon je doposud dodáván s dvěma ROM-kami. Jedna je určena pro čínský trh – ColorOS a druhá, pro našince známější, CyanogenMod pro zbytek světa.

Jak asi již víte mezi Cyanogenem a OnePlus již nějakou dobu panují rozepře, na což společnost OnePlus zareagovala vývojem svého vlastního operačního systému. Opět zvolila cestu odlišit od sebe trh čínský a globální. Operační systém pro svět byl již představen na začátku dubna/apríla – více zde. Nyní přišel čas představit OS i pro svou domovskou zemi Čínu.

HydrogenOS byl představen 28.května/mája v Pekingu. Liuzou Hu, generální ředitel OnePlus, odhalil médiím několik detailů tohoto operačního systému. Podpora by se měla týkat všech telefonů, tedy i těch po tzv. root módu. Společnost slibuje aktualizace jednou za dva týdny, kde vycházeli ze žádostí fanoušků o častější updaty v důsledku rychlejší reakce na chyby v systému.

This slideshow requires JavaScript.

Jedním z hlavních důvodů, proč se společnost rozhodla vyvinout úplně nový operační systém, bylo právě vyslyšení žádostí fanoušků. Luizuo uvedl, že uživatelé OnePlus chtěli zcela nový operační systém, který by uspokojil jejich požadavky k ovládání chytrých telefonů. To nakonec vedlo k uvedení nedávno představeného OxygenOS a nyní i HydrogenOS. Sama společnost je toho názoru, že vývoj vlastního operačního systému posílí povědomí o značce.

Zatím to vypadá, že HydrogenOS bude určen pouze pro telefony z produkce OnePlus uvedených na čínském trhu. Firma plánuje vydat beta verzi pro veřejnost po jejím důkladném přezkoumání uzavřenou skupinou vývojářů a vybraných uživatelů, a to do několika měsíců.

Níže můžete shlédnout promo video, která se snaží ukázat, jakým směrem se vývoj operačního systému ubírá. Celkově ROM-ka působí čistě a velmi moderně s několika netradičními prvky ovládání a grafikou. Když už jsme u té grafiky, je poznat, že celý operační systém vychází z nyní velmi populárního Material Designu. Ten mu dává punc funkčnosti s jednoduchým intuitivním ovládáním.

 

Uvidíme, jestli se najdou nějací nadšenci, kteří se rozhodnou pro lokalizaci i do jiných jazyků, než je čínština.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.