Pokud patříte také mezi netrpělivé zájemce o nedávno uvedený telefon z produkce Xiaomi, MI 4i, měli byste zpozornět. Telefon představený před měsícem v indickém Dillí a mířící především na mezinárodní trhy, tedy přesněji ty asijské, má menší problémy s horečkou, rozuměj s přehříváním.

Uvnitř telefonu se skrývá procesor z produkce Qualcomm Snapdragon 615 2.generace, což je osmi-jádro. Je zajímavé, že s tímto procesorem, na rozdíl od svého většího bratříčka Snapdragonem 810, nepadly žádné zmínky o problému s možným přehříváním, až na několik vzácných výjimek. Teď se však ozývají první kupci Xiaomi MI 4i a ti si stěžuji na přílišné zahřívání přístroje, především v souvislosti s hraním her, náročnějších na hardware.

Xiaomi na to zareagovalo poměrně záhy a nyní vydává velký aktualizační balíček o objemu 804MB s označením verze systému MIUI V6.5.4.0 LSIMICD. Ten obsahuje speciálně upravené tepelné řídící algoritmy, cílené proti přehřívání přístroje.

Xiaomi MI 4i

Xiaomi uvedlo, že nový algoritmus má za cíl efektivněji spravovat řízení frekvencí a napětí procesoru a také využití samotných jader Snapdragonu 615.

Podobné řešení implementovalo již HTC k odstranění těchto problémů s přehříváním, a to u svého HTC One M9, který je vybaven Snapdragonem 810. V tomto případě však aktualizace softwaru lehce snížila i celkový výkon přístroje. Jsme zvědavi, jestli i v tomto případě aktualizace změní něco na výkonu Xiaomi MI 4i. Společnost to zatím vehementně popírá a my se budeme snažit celou kauzu sledovat dále s očekáváním prvních zpětných vazeb od uživatelů.

Odkaz aktualizace:

MIUI V6.5.4.0 LXIMICD (Android 5.0.2 LRX22G)

[zdroj]