Jistě znáte klasické české přísloví „Když se dva perou, třetí se směje“? Zde máme ovšem trochu jinou kombinaci. Zájem o koupi, nebo řekněme moderně  – akvizici Blackberry, mají hned čtyři solidní společnosti – Xiaomi, Huawei, Lenovo a Microsoft.

Dnes ráno DigiTems uvolnil informaci, že o společnost Blackberry, která oproti ne právě optimistickým předpokladům, měla větší zisky než se předpokládalo, bojuje hned několik „mobilních“ žraloků. Poté, co minulý pátek vzrostla cena akcií firmy Blackberry o 3%, začal průzkum možných investic a akvizicí ze stran všech čtyř výše jmenovaných společností.

blby_2

Microsoft údajně pověřil nejmenovanou investiční společnost, aby vyhodnotila možnost převzetí BlackBerry, s cílem zvýšit její konkurenceschopnost v obchodním segmentu mobilních zařízení, stejně jako její patentové portfolio.Taktéž Xiaomi hodlá získat BlackBerry pro zlepšení znalosti jejich značky v podnikatelském sektoru v USA a Evropě a zároveň pro rozšíření svých produktů a hlavně získání patentového portfólia. Motivace Huawei a Lenova budou jistě stejné.

blby_1

Nechme se překvapit jak to vše dopadne. Podle analytiků nejde až tak o mobilní telefony společnosti Balckberry, ale hlavně o patenty, souvisejícími s IOV, což je jakýsi mobilní internet do vozidel. Zatím si může CEO Blackberry, John Chen, mnout ruce a čekat, jak tyto boje opět zvýší cenu akcií jeho společnosti.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.