Ohodnoťte článek

Boom všemožných chytrých hodinek je neoddiskutovatelně trendem poslední doby a není lepšího zástupce než jablečné Apple Watch. Designově velmi líbivé zařízení s otřesnou cenou je jedním z nejžádanějších kousků elektroniky na trhu a takový potenciál přece nemohou šikovné čínské ručičky nechat ležet ladem. Po první vlaštovce v podobě Zeblaze Rover (které pro vás momentálně Dominik recenzuje) přichází s dalším povedeným klonem jiný výrobce a pravě Ployer W2 si dnes představíme.

Vzhledově Ployer W2 opravdu velmi připomíná Apple Watch a i rozměrově se jim hodně přibližuje, je s rozměry 43.5 x 40 x 9.8 mm nepatrně větší a se 78 g váhy těžší. Úhlopříčka displeje je také shodná, tedy 1.54″, ale dotykový displej je pouze OGS TFT LCD s rozlišením 240 x 240 pixelů. Na druhou stranu je však také krytý 2.5D safírovým sklíčkem, takže by měl být kvalitně chráněn proti škrábancům. Tělo hodinek je vyrobeno z hliníkové slitiny, pásek je pak z hypoalergenního silikonu. Hardwarovým srdcem hodinek je procesor MTK6260A, taktovaný na 533 MHz a 128 MB RAM, připojení k telefonu pak probíhá prostřednictvím Bluetooth a měly by být i vestavěny senzory jako je pedometr nebo měřič tepové frekvence. Pro poustevníky bez telefonu je tu možnost se na párování s mobilem vykašlat úplně a svoji SIM kartu vložit přímo do hodinek, stejně tak je podporována i microSD karta. Baterie má kapacitu 380 mAh a je velkou otázkou jak dlouho na jedno nabití vydrží, ale v podstatě skoro vždy bude výdrž lepší než u jablečného originálu 🙂

200504

Softwarově by hodinky měly podporovat sadu aplikací, ať už rozličné fitness, monitoring spánku, ovládání hudby či fotoaparátu, příjmu IM, mailu, či samotného volání. Nejlepší pak samozřejmě na konec, tento klon Apple Watch pořídíte za 349 juanů (tedy asi 56$), což je zhruba tak desetina ceny originálu a jsou skutečně desetkrát horší ?

200502

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.