Je to teprve měsíc a pár dnů, co byl oficiálně představen nový přístroj Huawei P8, který sklidil nemalou pozornost a již tu máme informace o nadcházejícím modelu Huawei P9. Podle zasvěcených zdrojů je Huawei P9 s kódovým označením IP03 již ve fázi testování prototypu a nabídne uživatelům telefon s mnoha změnami oproti modelu P8.

Nový smartphone má mít snímač otisků prstů na zadní straně těla telefonu a oproti modelu P8 má být zaoblený. Zatím je ještě brzy na serioznější informace, ale podle zvěstí by měl Huawei P9 disponovat displejem o velikosti 5,2 palce, 16 megapixelovým OIS fotoaparátem a novým čipem HiSilicon Kirin 950. Předpokládá se, že tento čip bude vyroben s použitím 16 Nm technologie a logicky by měl mít vyšší výkon než jeho předchůdce Kirin 930, který pohání model P8.

obr_1

Huawei P9 by měl být oficiálně představen v roce 2016. Kdy přesně by se měla tato událost uskutečnit zatím nevíme, ale je předpoklad, že by to mohlo být někdy v prvním čtvrtletí. Při vědomí toho, že všechny výše uvedené informace jsou prozatím neověřitelné a jsou na úrovní spekulací, lze nicméně předpokládat, že Huawei přijde opravdu se zajímavým kouskem, na který se již nyní těšíme.

obr_2

[zdroj] [via]