Moderní smartphony jsou v drtivé většině koncipovány stylem „nabíjej každý den“ a nám uživatelům to v podstatě už ani nepřijde omezující. Někomu to však stále hlodá v mysli a odmítne se s daným stavem světa smířit. Takovými jsou například čínští  Bluboo se svým modelem X550, který, co se týče baterie, opravdu netroškaří a na konkurenci s obvyklými kapacitami kolem maximálně 3000 mAh jen pohrdavě shlíží z výšin. Už zhruba před měsícem byla známa většina specifikací (psali jsme ZDE), ale teď už se mobil vyskytl v oficiálních předprodejích s podrobnějšími detaily a byla by škoda se na ně nepodívat.

Blueboo X550 bude telefon s OGS IPS displejem s úhlopříčkou 5.5″ a HD rozlišením 1280 x 720 pixelů. Hardware pod kapotou bude pod taktovkou úsporného 64-bitového čtyřjádra MT6735 spolu s grafikou Mali-T720MP4, 2 GB RAM a 16 GB úložného prostoru. Mobil nabídne podporu dual SIM, slot na microSD, Bluetooth 4.0, GPS/A-GPS/Glonass a velmi sympatickou podporu našich LTE frekvencí 800/1800/2100/2600 MHz. Fotomobil z něj sice nebude, použité 8 Mpix zadní a 2 Mpix přední kamerky asi ke špičce patřit nebudou, ale svoji práci zastanou. Systémem by měl být hned při vydání Android 5.1 Lollipop a Bluboo slibují pravidelné OTA aktualizace.

D3_1

Pýchou Bluboo X550 je však baterie s obří kapacitou 5300 mAh značky Amprius a technologií Mediatek PumpExpress Plus pro rychlé nabíjení, slibující až 75% za hodinu. Díky specializaci na baterii bude X550 podporovat i OTG Extended, takže už nebude nutné pro připojení externího disku či náročnější USB periferie hledat i externí zdroj. S podobnou monstrózní baterií by byla škoda vynechat i funkci powerbanky, takže nebude problémem dobít z mobilu i další kousek v energetické nouzi. Je chvályhodné, že i s takto velkou baterií se podařilo udržet tloušťku telefonu na přijatelných 8.9 mm.

Zní to vše velmi hezky, že ? Navíc cena v předprodeji je teď velmi slušivých 149,99$ až do 4.června/júna, kdy se předpokládá první várka odeslaných zásilek. Bluboo X550 nebude bourat žebříčky výkonnosti ani neoslní krutopřísným designem, ale může nabídnout poctivý kousek telefonu s parádní výdrží, co vás nenechá na holičkách.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.