MediaTek našel odpověď na technologii QuickCharge – rychlé nabíjení baterie od Qualcommu. Společnost svou novou technologii, umožňující také rychlé nabíjení, nazvala Pump Express Plus.

Levnější čipy od MediaTeku sice srážely náklady na výrobu telefonů, ale oproti Snapdragonům řady 8xx, postrádaly podporu rychlého nabíjení. Naštěstí si MediaTek tento nedostatek uvědomil a nyní přichází s vlastní alternativou ke QuickCharge.

Pump-Express-Plus

Technologie Pump Express Plus bude zatím součástí novějších čipových sad jako je MT6595 nebo MT6732. Zatím nebyly uvolněny informace o tom, jak tato technologie přesně pracuje, ale podle prvních zvěstí má Pump Express Plus zrychlit nabíjení až o 45%. Nicméně se neobejdete bez speciální nabíječky a první taková nese „romantické“ jméno HF-QC-084.

Pump-Express-Plus1

První telefon, který má být vybaven touto technologií a nabíječkou bude pravděpodobně tajemný Koobee Halo 3. Kdy se ovšem nabíječka i použité čipsety s novou technologií stanou standarní součástí telefonů, to zatím nikdo netuší. Můžeme jen doufat, že to bude co nejříve.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.