Na barcelonském MWC jsme poprvé měli tu možnost vidět Lenovo Vibe Shot, prezentovaný jako fotografický smartphone pro každého. Zvědavé novináře veskrze nadchnul designem i slíbenými specifikacemi a bylo jen otázkou, zda firma nabídne i slušnou cenu pro koncového zákazníka. Tato otázka byla zodpovězena včera, kdy byl otevřen čínský předprodej tohoto mazlíka a musím říct, že Lenovo příjemně překvapilo a nastavená cenovka 1799 juanů (tedy asi 290$) je velmi rozumná a lákavá. Co nám tedy Lenovo Vibe Shot za tuto cenu nabídne ?

Začneme tím nejdůležitějším, a to přímo zadním fotoaparátem, který je 16 Mpix 16:9 z produkce Sony a může se pochlubit OIS (tedy optickou stabilizací) a fantasticky rychlým laserovým ostřením (0.157 s), což z něj teoreticky dělá nejrychleji ostřící smartphone na trhu. K zahození nebude ani trojitý LED blesk, umožňující  věrnější snímky. Jako správný fotoaparát dále má speciální fyzické tlačítko závěrky a jako bonus i fyzické tlačítko zapínající Pro mód ke vstupu do pokročilého fotografického nastavení. Fotoaparát má opravdu ambice stát se jedním z nejlepších na trhu v mobilních zařízeních.

6948729_1431930574776_width600

Na vzhledu se zapracovalo také a pouze 7.6 mm tenký telefon má kovový rámeček z hliníkové slitiny spolu s kovovými fyzickými tlačítky a oboustranné sklo Gorilla Glass 3. Ke koupi bude ve třech barevných provedeních (bílá, černá a červená) a podle Lenova se jedná o první hliníkový rámeček v červené barvě vůbec. Použitý hardware sice nepatří k tomu nejvýkonnější, ale rozhodně ostudu neudělá. Procesorem je Qualcomm Snapdragon 615 v kombinaci se 3 GB RAM a 32 GB úložiště, nezapomnělo se ani na rozšiřující microSD slot. Displej je 5″ s FHD rozlišením 1920 x 1080 pixelů a telefon podporuje dual SIM a 4G sítě (přesné LTE frekvence zatím nebyly zveřejněny). Předinstalovaným systémem bude Android 5.0 s Vibe UI 2.5 nadstavbou a do velmi tenkého těla telefonu se podařilo vměstnat baterii s kapacitou 3000 mAh.

20150302050913971

Jak již bylo řečeno, tak předprodejová čínská cena byla stanovena zhruba na 290$ a prodej samotný by měl být zahájen 22. května/mája. Uvidíme jak to dopadne s mezinárodní dostupností a cenou, ale myslím, že rozhodně lépe než nejmenovaný český eshop, který má předběžnou cenu na velmi výživných 13 tisících korunách českých. Lenovo Vibe Shot je určitě telefonem, co nadchne nejen aktivní fotografy a budeme se těšit až se třeba jednou dostane i do našich spárů.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.