… mezi ně patří Německo, Francie, Anglie, Španělsko a USA. Xiaomi Mi store obchod bude spuštěn v tzv. Beta režimu, což v praxi znamená časové ohraničení na dva dny. Nečekejte však plnohodnotný e-shop na jaký jsou zvyklí v Číně.

Dalo by se říci, že se jedná o jakýsi test a pro prodej byly vybrány pouze čtyři produkty ze sekce příslušenství. Mezi nejzajímavější asi patří z počátku roku představená sluchátka MI Headphones. Jako další produkty byly vybrány dvě powerbanky, první slim s kapacitou 5000 mAh a druhá s vyšší kapacitou 10400 mAh. Jako poslední doplňek k vašim chytrým telefonům zvolilo Xiaomi fitness MI Band náramek.

Pro nákup je nutné si zřídit Xiaomi účet/registraci, poté již nic nebrání v nákupu, tedy ještě lokalizace z jednoho výše uvedeného státu, kde ČR/Slovensko nefiguruje. I to se však dá obejít, stačí chvilka u Google strýčka a po zadání klíčového slova „přeposlat z ….“, tam určitě najdete požadovanou službu, která vám vše doručí do Čech případně na Slovensko.

Xiaomi Mi store _2

Ceny jsou uvedené v dolarech a nejsou konečné. Zboží se posílá z Číny, tudíž hrozí platba za clo a DPH. V tomto případě především za sluchátka, kde základní cena byla stanovena na 79,99 dolarů. V ostatních případech, pokud si necháte zaslat položky jednotlivě, nehrozí ani jeden z poplatků, poněvadž nepřesáhnete limitní cenu 22 Eur.

Zde základní přehled:

 

  • Zboží do hodnoty 22 eur – neplatí se clo, ani DPH (obě powerbanky 13,99 a 9,99 $, Mi band 14,99$)
  • Zboží v hodnotě od 22 do 150 eur – vztahuje se pouze DPH (sluchátka Mi phones 79,99 $)
  • Zboží nad 150 eur – povinnost cla i DPH (zatím není nic v nabídce)

Cena bude v on-line obchodu okamžitě dopočtena po zvolení cílové země. Ostatní důležité informace najdete na stránkách mi.com, a to i s časem spuštění, kterým by pro střední Evropu měl být 19.květen/máj – 1 hodina odpolední (1pm CEST).

 

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.