Ohodnoťte článek

Očekávaný vstup čínského Ramos na trh s mobilními telefony není žádnou novinkou, ostatně jsme o tom psali před několika měsíci (článek k dispozici ZDE). Ale konečně se čínští úderníci blíží cílové čáře a první model telefonu, tohoto prozatím pouze tabletového výrobce, by měl spatřit světlo světa na tiskové konferenci naplánované na 20. května/mája.

Nová značka na trhu to má vždycky obtížné a Ramos nehodlá ponechat nic náhodě, takže první úder zasadil zveřejněním prvních renderů připravovaného telefonu, které bez debat vypadají fantasticky. Nulové boční rámečky a velmi úzké i horní a spodní budou znamenat asi rekordní poměr pokrytí přední strany samotným displejem. Otázkou samozřejmě zůstává, zda se podaří i zajistit komfortnost ovládání, protože tento design bude svádět k nechtěným dotykům plochy ve velké míře. Celkově mi přední strana velmi připomíná Meizu MX4 na steroidech, což rozhodně není na škodu 🙂 Rendery dále naznačují absenci fyzického „Home“ tlačítka v jakékoli formě a můžeme se tak dočkat pouze virtuálních tlačítek, což je opět odvážná a kontroverzní volba a jsem velmi zvědav, jak se s ní designéři popasují.

ramos1

Konstrukce telefonu bude určitě z velké části kovová a určitě se dočkáme i velmi kvalitní baterie BYD, které se už zabydlely v posledních generacích tabletů Ramos. Hardwarově  se o telefonu neví zhola nic, čínští analytici odhadují pouze použití některého z procesorů Snapdragon od Qualcommu. Na obrázcích je dále zřetelný duální fotoparát na zadní straně, takže se asi dočkáme něčeho podobného jako např. u Huawei Honor 6 Plus. Co se týče operačního systému, tak půjde o Android 5.0 Lollipop, ale není jasné, zda se Ramos vydá cestou pouhé UI nadstavby, nebo se rozhodne přepracovat vše od základů a vyprodukuje i vlastní systém na Lollipopu pouze postavený. Každopádně však nový Ramos telefon vypadá skvěle a za pár dní snad budeme moudřejší ohledně detailů 🙂

ramos2

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.