Dva roky spolupráce mezi společnostmi Meizu a Canonical nakonec vedlo ke kýženému produktu, který si právě nyní může koupit kohokoliv. Nyní je konečně verze vlajkové lodi telefonu s Ubuntu Touch OS k dispozici.

Co je tedy nového? Tento přístroj, běžící na linuxové distribuci Ubuntu, nevyužívá žádná kapacitní tlačítka pod displejem. Veškeré ovládání najdete na levé straně displeje a směrem shora dolů můžete doslova ovládat celý přístroj. Můžete dokonce instalovat aplikace z Ubuntu Store, a to díky tomu, že „uvnitř“ Ubuntu Touch je plnohodnotná linuxová distribuce. Teoreticky je tak možné spustit jakoukoli linuxovou aplikaci na vašem smartphonu.

ubuntu_3

Pokud jde o samotný telefon, je to replika známé MX4 s IPS displejem o velikosti 5,36 palce a s rozlišením 1920 x 1152 bodů. Přístroj pohání osmi jádrový chipset od MediaTeku MT6595, taktovaný na 2,2 GHz. Telefon disponuje 2 GB RAM a 16 GB ROM. Hlavní zadní kamera je 20,7 megapixelová a přední selfie fotoaparát je 2 megapixelový. Kapacita baterie je 3100 mAh. Tento smartphone je k dispozici v bílé a zlaté barvě. Meizu MX4 Ubuntu Edition se bude prodávat zhruba za 290 dolarů. Telefon je již  nyní k dispozici na internetových stránkách společnosti Meizu.

ubuntu_2

[zdroj] [via]