Současně s představením vlajkové lodi Huawei P8 a P8 Max se nám ukázala i odlehčená verze těchto povedených smartphonů, Huawei P8 Lite. Právě ten byl doposud zahalen tajemstvím ohledně ceny a dostupnosti.

Huawei P8 Lite má, stejně jako jeho výkonnější sourozenci, tělo z jednoho kusu hliníku, což jej odlišuje od konkurence v podobné cenové relaci. Tělo je tenké pouhých 7,7 mm. Zbylé rozměry jsou 143 x 70 mm a váha 131 gramů. Na přední straně najdeme pěti palcový displej s HD rozlišením a minimálními rámečky kolem něj. Procesor Kirin 620 má 8 jader, taktovaných na 1,2 GHz. Nápomocny jsou 2 GB operační paměti a vnitřní úložiště má kapacitu 16 GB. K dispozici je i tzv. hybridní slot, do kterého lze vložit buď microSD kartu a nebo druhou SIM kartu. Specifikace fotoaparátů vypadají docela slibně. Zadní snímač je 13 MPx se světelností f/2.0 a přední selfie kamerka má 5 MPx. Potěší podpora LTE všech u nás používaných frekvencí a NFC. Baterie má kapacitu 2200 mAh.

Konečně jsme se dostali k ceně, která je příjemným překvapením. Huawei P8 Lite si můžete koupit již v druhé polovině května/mája za doporučenou cenu 6990 Kč.

 

This slideshow requires JavaScript.