Elephone je známý čínský výrobce telefonů nižší a střední třídy. Nedávno Elephone představil svůj přístroj P7000, který má již našlápnuto mezi chytré telefony vyšší třídy. Teprve nedávno výrobce oznámil příchod dvou nových telefonů, které jsou již opravdu high-end třída. Ty by měly být oficiálně představeny 20. června/Júna (minimálně Android verze).

Jedná se o smartphone Elephone Vowney. Asi si říkáte, kde je ten druhý telefon? Jde pořád o Elephone Vowney, ale ve dvou verzích, označovaných jako „Version“ a „Version B“. Jaký je mezi oběma přístroji rozdíl? Model označovaný jako „Version“ poběží na Androidu 5.1, kdežto u modelu „Version B“ byste měli mít možnost si vybrat mezi OS Android 5.1 a Windows 10. Můžeme si to představit jako nějaký dual boot.

Jaké tedy budou parametry těchto dvou verzí? Popravdě, jsou to již high-endové specifikace. Android verze bude disponovat osmi jádrovým 64 bitovým procesorem MTK6795, taktovaným na 2,2 GHz. U verze „dual boot“ bude zřejmě procesor Intel, zatím však stále nevíme jaký. Velikost 2K IPS-LCD displeje bude 5,5 palce s QuadHD (2560 x 1440) rozlišením a grafiku zaopatří GPU IMG G6200, taktovaný na 700MHz. Velikost operační paměti je 4 GB RAM, která je doplněna 32 GB ROM s možností rozšíření až na 64 GB micro SD kartou. Hlavní zadní kamera bude 20,7 megapixelová a přední selfie je 8 MPx. Obě verze budou mít baterii o kapacitě 3 800 mAh. Podrobnější specifikace si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách společnosti Elephone.

Přístroj je již vystaven na oficiálních webových stránkách Elephone za cenu 329,99$, ta se ovšem ještě může změnit. Bohužel jej zatím nelze objednat. Samozřejmě budeme dále sledovat jak se situace kolem těchto zajímavých modelů vyvíjí a pokud budeme mít nějaké nové informace, rádi vám je přineseme.

[zdroj] [via]