Se jménem značky Vivo jde ruku v ruce většinou i cenovka s přídomkem vysoká. Včera nám společnost představila svou novinku Vivo X5 Pro a dnes konečně uvedla i cenovku s datem uvedení na trh (více zde). Jak víme, tento telefon se nestane vlajkovou lodí společnosti, přesto v sobě ukrývá řadu funkcí, které nepatří mezi běžné v zařízeních se systémem Android, a to ani v těch prémiových.

Tak například telefon disponuje super rychlým PDAF (Phase Detection Auto Focus) v hlavním fotoaparátu, který umí velmi rychle zaostřit nebo přední kamera, která dokáže vytvořit selfie až o velikosti 32 megapixelů, skener duhovky pro bezpečnost vašich dat a dále pro Vivo již tak typické Hi-Fi zvukové čipy pro skvělý poslech vaši hudební sbírky.

Vivo X5 Pro _0

S těmito zajímavými funkcemi je spojena i kvalita zpracování, která se snoubí s použitím materiálů, tedy skla a slitiny kovů. To nebývá zvykem vídat u střední třídy, kam tento telefon míří svými specifikacemi (2GB RAM, 5,2 palcový displej s rozlišení 1080p a 64bitovým procesorem Snapdragon 615). Věřím, že mnozí z nás očekávali pro Vivo typicky vysokou cenovku, ale společnost překvapila.

Vivo dnes oznámilo, že telefon bude na trhu od 25.května/mája a za cenu 2598,- juanů (tedy 10.070,- Kč / 367,- Euro). To je nečekaně méně, než jsme u Vivo zvyklí. Vivo se chystá tento přístroj uvést i na dalších světových trzích, a to někdy v červenci/júli. Doufejme, že tato cenová politika bude dodržena i v tomto případě.

[zdroj]