Nedávno na internetu kolovaly zvěsti o připravovaném telefonu LG VW820. Finální název bude LG Lancet a přístroj poběží na operačním systému Windows Phone 8.1. V blízké době ale lze očekávat aktualizaci na Windows 10.

Dřívější spekulace naznačovaly, že se nebude jednat o žádný TOP model a dokonce ani o střední třídu. LG Lancet bude mít 4,5 palcový displej s rozlišením 480 x 854 bodů. Pod kapotou se skrývá čtyř jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410, taktovaný na 1,2 GHz a operační paměť o kapacitě 1 GB. Vnitřní paměť má 8 GB a pro uživatele je dostupná pouze polovina. Naštěstí LG nezapomnělo na podporu micro SD karty. Zadní fotoaparát je 8 MPx a přední kamerka má zastaralé VGA rozlišení. Kapacita baterie je 2100 mAh.

LG přidává i pár vychytávek známých z Android telefonů jako Knock On (probuzení telefonu dvojitým poklepáním) a nebo pořízení fotografie pomocí gesta.

LG Lancet se začne prodávat pravděpodobně 21. května/mája u amerického operátora Verizon. O případné ceně a dostupnosti mimo USA zatím nepadlo ani slovo.

[zdroj]