Na březnovém/marcovom MWC v Barceloně jsme se dozvěděli o plánech Intelu na ovládnutí lowcost trhu s tablety a telefony pro nenáročné a velmi nenáročné, s pomocí platformy Intel Sofia, na které spolupracoval spolu s Rockchipem. Výsledkem pak je trojice čipsetů Intel Atom X3 a dnes se podíváme na zoubek prvnímu zařízení, které se nám vylouplo na trh s jedním z nich. Držte si klobouky…

Jedná se o Teclast X70 3G a už na první pohled jde opravdu jen o naprosto základní přístroj, cílený na absolutní lowend. Rozlišení 7″ displeje je archaických 1024 x 600 pixelů a použitý procesor Intel Atom X3 C-3130 je pouze dvou jádrový s taktem 1 GHz a grafikou Mali 400 MP2. Výlet do pravěku však zdaleka nekončí a 512 MB RAM v kombinaci s 4 GB eMMC úložištěm by rozplakalo i Karla Zemana. Na druhou stranu však Intel nezklamal co se týká konektivity a tablet podporuje 3G přenosy a GPS/Glonass. Výbava zahrnuje i Bluetooth 4.0, OTG, dvojici kamerek s 2 Mpix/0.3 Mpix a unvitř nám pláče zelený robůtek Android 4.4.  Celý výkřik moderních technologií přijde na závratných 299 juanů (tedy asi 48$) a rozum se zdráhá uvěřit, že někdo něco takového v květnu/máji léta Páně 2015 v dobré víře zkouší nacpat nebohým zákazníkům do chřtánu.

X70-3G

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.