Náš čtenář Jan Pinkas nám zaslal svou recenzi telefonu Elephone G2, takže nebudu zbytečně zdržovat a odpustím si další zbytečná písmenka.

Kolem 100USD se dá pořídit taky telefon s LTE, které by mělo fungovat i u našich operátorů. Když k tomu přídáte 64bit procesor a (na dnešní dobu) kompaktní rozměry, čistý Android 5, případně (slibovanou) podporu Cyanogenmodu, MIUI, LEWA OS a dalších, přímo výrobcem – vyjde vám ELEPHONE G2.

gal1

Telefony této značky na mě působí jako levné plastikové kopie jiných výrobců, ale jak vidno i z tohoto modelu, to asi už neplatí. Ano, telefon je plastikový a působí velice lacině (ostatně laciný i je), čili žádnou velkou luxusní záležitost od něj nečekejte. Vše však dohání velmi slušným a výkonným procesorem, velmi pěkným a čitelným displejem a hlavně podporou mobilních sítí.
Ostatní parametry jsou v dané cenové kategorii více méně standardní, možná ještě snad baterie je kapacitně na tom o něco lépe než u konkurence v dané třídě.

V krabici najdete kromě samotného telefonu, který by měl být v tomto případě v černé barvě (na mě působí spíš jako hodně tmavě šedá), také nabíječku pro naše zásuvky (hurá), usb kabel, něco jako návod a další folii na displej (hurá podruhé). Další pro to, že jednu vám už výrobce na displej nainstaloval.

DSC_0446_1083

Telefon působí jako takovým retro-vzhledem, dá-li se to tak nazvat. Na první pohled jsem si vzpomněl tvarově na ZTE Blade V, nebo nějaký starší Samsung. Otázka je jestli tohle se zrovna nedá nazvat „nadčasovým vzhledem“ – ostrým hranám známých např. z ThL T100 asi už odzvonilo a telefony se nám opět zase trochu zaoblují.

Zadní kryt přesahuje mírně přes spodní hranu a je tím pádem viditelný i při pohledu zepředu – tento záměr možná více vynikne u žlutého modrého a asi i bílého provedení, ve kterém se taky Elephone G2 prodává. Displej ve velikosti 4.5″ nemá ono obvyklé rozlišení 950 x 540 (ano jsou i HD -ale to jsme cenově už mírně jinde), na druhou stranu je velmi dobře čitelný, jasný, se skvělými pozorovacími úhly (opět v dané kategorii).

DSC_0472_1109

Předinstalovaný je Android 5.0 bez žádných nadstaveb. Ihned po zapnutí telefon sám našel ještě další dvě aktualizace (OTA). Výrobce slibuje (a propaguje) na svých stránkách podporu dalších systémů pro toto zařízení. Aktuálně bych řekl, že je neblíže vydání Cyanogenmodu, ale slibované je třeba MIUI nebo u nás ne příliš známý LEWA OS. Celkově je systém velmi svižný a dá se používat i bez nutnosti „tuningu“.

DSC_0439_1076

Elephone osadil 64bit procesor od Mediateku konkrétně MTK6732M, který je na cortexu A53, což je výkonnostně mnohem lepší než některé osmi jádrové A7. Bezdrátové konektivity jsou více méně standardní u Wifi jsme zvyklí na N i u bluetooth na 4.0, GPS (bohužel) nepřekvapí – standardní MTK. Co naopak potěší a vlastně by mohl být i jeden z hlavních důvodů, proč si pořídit zrovna tenhle telefon, je podpora LTE a 3G. Výrobce uvádí podporu všech možných LTE pásem – a trefuje se i do frekvencí, používaných našimi operátory. Na internetu narazíte na levnější přístroje, chlubící se podporou LTE, ale ověřte si, zda právě to ono bude fungovat i v našich končinách.

DSC_0476_1113

Pochválil bych také baterii, opět v dané kategorii jde kapacitně spíš o nadprůměr. Ve všech ostatních parametrech je to klasický, levný „číňan“. Rozhodně neurazí, ale zamachrovat s ním můžete spíš, pokud vyžadujete být pořád online.

[kompletní galerie]