K narušení partnerských vztahů mezi OnePlus a Cyanogen došlo loni v prosinci/novembri, kdy se do hry připojil ještě indický výrobce Micromax. Ten podal k indickému Vrchnímu soudu stížnost na společnost OnePlus, která údajně porušovala jejich výhradní licenční práva na integraci a distribuci OS Cyanogen. Podrobně jsme vás o této situaci informovali zde.

Dnes se zdá, že na indickém trhu dořinčely zbraně a tři hlavní aktéři této malé konkurenční války dospěli ke smíru. Největší radost z ukončení tohoto vleklého sporu budou mít především indičtí uživatelé OnePlus One, kteří mohou do budoucna počítat s podporou a aktualizacemi operačního systému Cyanogen, stejně jako všichni ostatní majitelé telefonu OnePlus One.

„Pro společnost OnePlus je to velké zadostiučinění po problémech, které vyvolal soudní spor s Micromax. Jsme rádi, že můžeme potvrdit všem uživatelům OnePlus One, že mohou i nadále počítat s aktualizacemi CyanogenOS, které budou probíhat via OTA, stejně jako tomu je po celém světě.“, sdělil Vikas Agarwal, hlavní manžér OnePlus v Indii.

V tiskové zprávě OnePlus je také uvedeno, že soudní spor byl ukončen po vzájemné dohodě všech zúčastněných stran. To je rozhodně dobrá zpráva, ale i nástin řešení pro další možné spory mezi výrobci telefonů a distributory softwaru.

[Zdroj] [Via]