Máte doma starý telefon s Androidem, který se vám jen tak válí v šuplíku? Co s ním? Možností je mnoho. Starý přístroj můžete prodat, darovat, rootnout, hodit s ním o zeď a nebo z něj udělat IP kameru a využít ho tak jako dětskou chůvičku nebo bezpečnostní kameru do domácnosti.

V Google Play je velké množství aplikací, jež hravě zvládnou udělat z telefonu síťovou kameru. Dnes si představíme jednu z nich, která je ověřená a funkční. Seznamte se s Alfrédem, strážcem dětí a majetku. K plné funkčnosti potřebujeme dvě Android zařízení, Google účet a připojení na internet.

Nastavení je jednoduché a nezabere víc než 5 minut. Nejprve je nutné si Alfréda stáhnout zde do obou zařízení. Poté aplikaci spustíme a vybereme, který z telefonů použijeme jako kameru a na kterém budeme prohlížet záběry v reálném čase. Dalším krokem je výběr Google účtu a základní nastavení je hotovo. Nyní lze zapnout detekci pohybu, kdy vás Alfréd ihned upozorní pokud se v zorném poli něco děje. Dále je zde na výběr, zda chceme přenášet i zvuk, můžeme spustit LED diodu, noční režim a přepínat mezi předním a zadním fotoaparátem. To je vše. Jednoduché, přehledné a funkční.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.