V Pekingu založená společnost Xiaomi, v současné době spíše více sledována díky uvedení svého top modelu Xiaomi MI Note, chystá několik dalších novinek. To by nebylo nic neobvyklého. U Xiaomi jsme si již tak nějak zvykli, že není měsíc, aby neuvedla nějaký nový produkt. Není to ani tak dlouho, kdy jsme vás zde informovali třeba o uniklých specifikacích chystané MI 5 a MI 5 Plus. Zdá se, že i Xiaomi naskočilo na vlnu uvést vždy dva přístroje dané řady najednou.

Vraťme se však zpět k dalším únikům informací. To, co se skrývá za dalším únikem se tváří již více tajemněji a především překvapivě. Xiaomi se pravděpodobně rozhodlo do svých přístrojů opět nasadit procesory z dílny MediaTek. V tomto případě jde o top procesor Helio X10, tedy MT6795. Tento čip by se, dle komunikace mezi CEO Xiaomi Lei Jun a představiteli MediaTeku, měl objevit v přístroji s kódovým označením Xiaomi H3Y. Pod tímto kódem bývá označován Xiaomi RedMI. Dá se tedy očekávat, že tento 64-bitový procesor s osmi jádry bude součástí některého z budoucích přístrojů řady Red Rice, nyní RedMI a s největší pravděpodobností Note.

V souběhu s těmito úniky se objevily i další informace na sociálních mediích ze spolehlivých zdrojů. Zde se však ještě objevuje další kódové označení CM865. Oba přístroje mají podle úniků velmi podobné specifikace. Podle všeho by se mělo jednat o očekávaný RedMI Note 2. Prozatím známe specifikace již zmíněného procesoru Helio X10, osazení kamerek, kde hlavní bude z produkce Samsung S5K3M2 (13Mpx) a přední 5Mpx z dílny OmniVision OV5670. Displej dostane rozlišení FullHD 1080p a měl by to být první přístroj Xiaomi s konektorem USB typu C. Zařízení poběží na MIUI 6, založeném již na Android 5 Lollipop.

Xiaomi-H3Y-CM865-Leak

Zdá se tedy, že Xiaomi nás v následujících měsících nenechá vydechnout. Pokud vás zajímají další informace z tábora Xiaomi, sledujte nás i nadále.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.