Coolpad se připravuje na předvedení nejnovějšího phabletu – Coolpad TIPTOP 2. Ten má zujmout nejen technickými specifikacemi, ale hlavně téměř bezrámečkovou konstrukcí a tenkým pláštěm. To by dnes nemělo být překvapením, protože je to jeden ze současných trendů.

Coolpad Tiptop 2 má být nízkorozpočtový phablet s displejem o úhlopříčce 5,5 palce s rozlišením QHD 960 x 540 pixelů. Výkon tohoto přístroje by měl zajišťovat 64-bitový procesor dodávaný společností Qualcomm. Předpokládá se, že půjde o čtyř jádrový Snapdragon 410, taktovaný na 1,2 GHz, doplněný 1 GB RAM operační paměti. Datové uložiště ROM by mělo mít 8 GB a rozšíření pomocí paměťových karet microSD má údajně podporovat až 32 GB velikost.

Coolpad-Tiptop-2

V rámci uniklých specifikací se také hovoří o tom, že Coolpad Ttiptop 2 má obsahovat 8 megapixelový hlavní fotoaparát a 2 MPx přední fotoaparát. Součástí pravděpodobně bude duální slot pro SIM karty, GPS, Bluetooth, WiFi modul a přístroj by měl disponovat 4G LTE síťovým připojením. Telefon bude mít s největší pravděpodobností baterii o kapacitě 2500 mAh a měl by vážit 158 gramů při rozměrech 153 x 5,5 x 77,5 mm. Předinstalován bude s největší pravděpodobností Android 4.4.4 KitKat.

Podle zdroje, bude zařízení k dispozici v bílé a zlaté barevné variantě. Vypadá to také na to, že Coolpad se při výrobě těla telefonu rozhodl pro polykarbonát (plast). No, nechme se překvapit s čím Coolpad v této nižší střední třídě opravdu přijde a jaká bude cena nového phabletu. Snad se budou uniklé informace co nejvíce shodovat s realitou.

[zdroj]