Minulý týden jsme informovali o problémech Elephonu s modelem P7000 (psali jsme ZDE), způsobených nedostatkem fotografických čipů Sony IMX214 a situace je pravděpodobně ještě vážnější než se zdálo, a to nejen pro Elephone. Samotné Sony vydalo prohlášení prostřednictvím sociální sítě Weibo, oznamující schopnost naplnit nasmlouvané objednávky IMX214 pouze zhruba v 50% případů…

Senzor IMX214 je v poslední době velmi populární u menších čínských výrobců jako je např. Ulefone či Elephone, protože Sony nedávno razantně snížilo prodejní cenu tohoto stále ještě velmi kvalitního čipu, který byl v minulém roce použit např. i ve vlajkových lodích typu OnePlusOne či Oppo Find 7.

Nedostatek kusů IMX214 může způsobit velké problémy celé řadě výrobců, protože budou donuceni buď posunout datum vydání modelu nebo se poohlédnout po odpovídající náhradě. Na druhou stranu se tím otvírá prostor pro hladovou konkurenci a vůbec bych se nedivil, kdybychom v dohledné době zaznamenali nárůst čipů Omnivision (kteří už přesvědčili, že kvalitní čipy dělat umí například v Redmi 1S/2 nebo IUNI U2), připadně Samsungu (Meizu M1 Note).

[Zdroj]

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.