Tablety s novým Intelovským procesorem Core-M jsou novým svatým grálem čínských výrobců, ale zatím veškeré modely rozličných úhlopříček měly společný širokoúhlý poměr stran. Na sociální síti Weibo se však před pár dny objevila informace o první vlaštovce z dílny Onda, která by měla poskytnout Core-M v tabletu i milovníkům poměru stran 4:3. O chystaném modelu Onda V919 Core M se toho moc neví, jistotou je opravdu pouze displej s úhlopříčkou 9.7″ a jeden z procesorů rodiny Intel Core-M. Zajímavostí pak je, že Onda v propagačních materiálech o modelu mluví nikoli jako o tabletu, ale jako o ultrabooku, což by naznačovalo použití speciálního klávesnicového doku či pouzdra v základu.

Ve stejném Weibo komuniké pak byly zmíněny i dva nové přicházející tablety, založené na platformě Intel Sofia s novými procesory Intel Atom X3, pravděpodobně konkrétně X3 C3230RK, vyrobenými ve spolupráci s Rockchipem. Tato dvojice s označeními V719 3Gs a V819 3Gs pak bude širokoúhlá se 7″ a 8″ úhlopříčkami. Všechny modely pak budou oficiálně představeny v průběhu června/júna a zejména u kousku s Core-M se může jednat o zajímavé zaplnění díry na trhu.

ondacoremtabletsweibo03

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.