ˇČas opravdu letí, je skoro těžké uvěřit, že v červenci to bude už roku od vydání minulého vlajkového modelu od Xiaomi a to Mi4. Logika věci tedy diktuje, že když se rok s rokem sejde, tak spatří světlo světa následovník předurčený znovu k ovládnutí trhu a poslední uniklé informace prostřednictvím sociální sítě Weibo tomu jen nasvědčují. Sice nemluví konkrétně o přesném termínu ale i vágní „červenec“ je pro fanoušky značky dostačující a navíc se dostaly na povrch i první specifikace chystaného telefonu.

Xiaomi Mi5 se s největší pravděpodobností dočkáme dokonce ve dvou variantách, standardní Mi4 by měla dostat do vínku 5.2″ displej, Snapdragon 810, 3 nebo 4 GB RAM, 16 Mpix zadní fotoaparát a 3000 mAh baterii. Spekuluje se zhusta i o čtečce otisků prstů, jak už je ostatně u vlajkových lodí poslední doby zvykem 🙂

xiaomi-mi5-leak-01

Větší varianta Xiaomi Mi5 Plus by se měla honosit obřím 6″ displejem s 2K rozlišením a bezrámečkovým designem. K dispozici budou 4 GB RAM, 32 GB úložného prostoru a 16 Mpix zadní fotoaparát s optickou stabilizací. Ohledně použitého procesoru ještě zdaleka není jasno, nejpravděpodobnější variantou je také Snapdragon 810, ale je možné, že Xiaomi se ještě rozhodne jinak. Každopádně se bude v obou verzích jednat o velmi zajímavé kousky a snad se čínský gigant pochlapí i cenou a konektivitou.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.