Vedle velmi očekávaného představení Nubia Z9 máme v současné době co do činění ještě s jednou blížící se premiérou, v tomto případě s OPPO R7. Společnost již potvrdila přibližný termín uvedení, čímž je zrovna začínající květen/máj. Doposud jsem již mohli registrovat mnoho spekulací i uniklých snímků o tomto zajímavém přístroji. Telefon přijde ve dvou verzích, aspoň dle informací, opírajících se o poměrně spolehlivý zdroj certifikační úřad v Číně TENAA (obdoba FCC v Evropě).

OPPO R7C a OPPO R7T se objevily na stole certifikačního úřadu TENAA, aby jim byla udělena certifikace pro provoz v místních sítích a uvedená data odhalují další podrobnosti o těchto přístrojích. OPPO R7C je určen především pro China Mobile, zatímco druhý se bude prodávat prostřednictvím China Telecom. OPPO R7C dostane podporu pouze TD-LTE / TD-SCDMA / GSM sítí, avšak u druhé verze R7T se dočkáme i FDD-LTE vedle TD-LTE / CDMA2000 / CDMA 1X / GSM. Oba telefony nabízejí podporu DualSIM, což se dalo čekat. Dá se tedy předpokládat, že přístroje budou na první pohled identické.

OPPO R7C _4

Když už jsme u specifikací, spekuluje se o případném použití procesoru MediaTek Helio X10 (MT6795), což je 64-bitový osmi jádrový procesor. Na zadní straně by se měl objevit fotoaparát s rozlišením 20,7Mpx z produkce Sony. Co se týče vzhledu, přístroj se konstrukčně určitě zařadí mezi velmi tenké, stejně jako v případě jeho předchůdce OPPO R5. To samé se dá říci i o použití prémiových materiálů, jakými jsou kov a sklo. Navíc by součástí telefonu měla být podpora VOOC rychlého nabíjení.

OPPO R7C _3

Další věc, kterou je třeba zmínit je,  že se nejedná se o bezrámečkový telefon, ač se to na první pohled může zdát. OPPO v tomto případě použilo poměrně elegantní trik a využilo zakřivení sklíčka 2,5D. Díky tomu se světlo láme a tento trik dává iluzi, že displej rovnou splývá s hranou rámečků.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.