V poslední době je dobrým zvykem každého čínského výrobce představit svoji verzi tabletu s novým Intelovským procesorem Core-M a soudruzi v Onda si překvapivě dali na čas, protože obvykle se snaží být za každou cenu první v jakémkoli rozjetém vlaku i za cenu lehce nehotové odladěnosti produktu. Tentokráte si počkali a doufejme, že i zapracovali na svém produktu aby prošel testem uživatelů takříkajíc na „první dobrou“. O jejich novém počinu Onda V116W Core M se poprvé psalo na sociální síti Weibo před pár dny (psali jsme ZDE) a 28.dubna jsem se v Guangzhou na společné tiskové konferenci Onda, Microsoftu a Intelu dočkali jejího oficiálního představení. Podařilo se naplnit očekávání ?

Odhalené specifikace Onda V116W Core M nebyly velkým překvapením, potvrdily se spekulace o 11.6″ úhlopříčce s FullHD rozlišením 1920 x 1080 pixelů, dodavatelem tohoto IPS displeje bude AUO. Procesorem je nejnižší verze Core-M 5010Y spárovaná se 4 GB LPDDR3 RAM od Samsungu taktované na 1600 MHz a na výběr bude ze 64 GB/128 GB SSD disku. K dispozici bude jeden USB 3.0 port, HDMI, slot na microSD a dokonce i slot na SIM kartu s podporou 3G. Tloušťka 10.8 mm a váha 790 g vypadají sympaticky reálněji, než obvyklé reklamní veletoče s absurdními čísly. Tablet bude dodáván s předinstalovanými Windows 8.1 a samozřejmostí upgradu na Windows 10, baterie bude 36Wh slibující teoreticky až osm hodin provozu.

1

V původním Weibo komuniké nás Onda slibovali šokovat cenou a ačkoliv je to nakonec šok jen mírný, tak nastavená cena je opravdu nejnižší z porovnatelné konkurence a její výhodnost ještě exponenciálně narůstá s oznámením magnetického klávesnicového doku v základním balení. Verze s 64 GB SSD bude ke koupi za 2799 juanů (tedy asi 451$) a 128 GB SSD mazlík nás pak vyjde na 2999 juanů (asi 483$). Jen houšť a větší kapky 🙂

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.