Včera byla v Londýně představena nová vlajková loď společnosti LG, LG G4. Snad možná díky tomu, že před oficiální prezentací proběhla internetem spousta úniků informací, fotek a upoutávek, nebyly parametry G4 žádným velkým překvapením. Ve většině případů se úniky potvrdily.

Zjednodušeně by se dalo říci, že G4 přináší mnohá vylepšení oproti loňské G3. Za všechny můžeme jmenovat například QHD displej, procesor Snapdragon 808 a fanoušci mobilní fotografie jistě zajásají nad hlavním 16 MPix fotoaparátem s laserovým automatickým ostřením. Pojďme si však popsat všechny specifikace LG G4, a to pěkně popořadě.

This slideshow requires JavaScript.

Displej

G4 má 5,5 palcový zakřivený IPS Quantum displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů s jemností 538 ppi. Displej s technologií Quantum by měl mít o 50% vyšší kontrast a o 25% vyšší jas než jiné QHD panely při stejné spotřebě energie. Nechybí ochrana Corning Gorilla Glass 4.

Procesor 

Telefon pohání šesti jádrový Snapdragon 808 s 64 bitovou architekturou a taktem 1,8 GHz. Najdeme zde dvě jádra Cortex-A57 a čtyři jádra Cortex-A53. O grafiku se postará GPU Adreno 418. Tuto sestavu doplňují 3 GB RAM. Vnitřní paměť má kapacitu 32 GB a lze ji rozšířit údajně až na 2 TB. Nechybí podpora LTE Cat 1, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 a NFC. Baterie má kapacitu 3000 mAh s funkcí rychlého a dokonce i Qi nabíjení.

Fotoaparát

Fotoaparát já osobně považuji za to úplně nejvíc nejlepší, co jsem na G4 našla. Ale, samozřejmě, je to jen můj názor. Hlavní kamera je 16 MPix se clonou f/1.8, automatickým laserovým ostřením a optickou stabilizací obrazu. Díky světelnosti f/1.8 se na čip dostane až o 80% více světla, což zaručuje kvalitní snímky i za zhoršených nebo špatných světelných podmínek. Velkým přínosem je i možnost ukládat snímky do RAW formátu, to je jistě dobrá zpráva pro ty, kteří následně upravují své „mobilní“ fotky v editorech v PC. Laserové ostření doostří snímek za 0,276 sekundy. OIS doznala také jistých vylepšení a měla by korigovat i poměrně velké roztřesení obrazu. Senzor fotoaparátu má velikost 1/2,6 palce a je schopen natočit video v 4K rozlišení. Přední kamera má rozlišení 8 MPix.

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na další parametry LG G4. Operačním systémem je Android 5.1 Lollipop s nadstavbou LG UX 4.0. Pozornost jistě upoutá i zadní kryt, vyvedený v pravé kůži, ale v nabídce jsou i klasické plastové kryty. Rozměry telefonu jsou 149,1 x 75,3 x 6,3-8,9 mm a hmotnost 155 gramů.

Po včerejší prezentaci by se měl LG G4 již dnes začít prodávat na domácím, tedy jihokorejském trhu. Na mezinárodních trzích zatím bude nabízen formou předobjednávek. U nás startují předobjednávky již dnes a samotný prodej by se měl rozběhnout začátkem června/júna. Ceny v předprodeji by se měly pohybovat kolem 16.000 Kč za plastovou verzi a kolem 17.000 Kč za verzi s koženým zadním krytem. Od června/júna zaplatíte za plastovou verzi zhruba 19.000 Kč a verzi vyvedenou v kůži kolem 20.000 Kč.

[Zdroj] [Zdroj]