Nedávno jsme psali o tom (článek zde), že Sony zveřejnilo informace o modelu Xperia Z4. Tehdy to vypadalo na novou vlajkovou loď výrobce, což je sice pravda, ale Z4 se objeví jen v domovském Japonsku a nás se to tedy netýká. Jaký model nahradí Xperii Z3 v ostatních zemích? Bude to Sony Xperia P2?

Nové úniky ohledně Sony Xperia P2 naznačují, že by se mohlo jednat o budoucí vlajkovou loď pro ostatní trhy. Výbavou se podobá Xperii Z4. Design by však měl navázat na předchůdce Xperia P s kovovými zády a průhledným páskem s tlačítky pod diplejem. Rámečky kolem displeje by pak měly mít opravdu minimální velikost. Naopak tloušťka bude až 10,9 mm, hlavně kvůli baterii o kapacitě 4240 mAh. Pokud se to potvrdí, tak má u mě Sony velké plus.

516d71e09739407

Použitým procesorem je Qualcomm Snapdragon 810 s taktem 1,9 GHz. Dále pak 3 GB RAM a 32 GB vnitřní paměti. Displej s úhlopříčkou 5,2 palce má Full HD rozlišení a je použita technologie Triluminos. Zadní kamera poskytne 12 MPx snímač s optickou stabilizací a přední pak 5 MPx.

Sony-Xperia-P2-Sony-Xperia-Z4_a

Cena i dostupnost je prozatím ve hvězdách.

Líbí se vám víc Xperia Z4 a nebo Xperia P2?

[zdroj] [via]

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.