Xiaomi je jedna z nejrychleji rostoucích technologických značek nejen v domovské Číně, ale už i v celkovém žebříčku těch nejlepších a největších výrobců mobilních telefonů na světě. Proto také tato společnost podala na čínském úřadě patentovou přihlášku. A co že to má být za překvapivý patent? Vypadá to, že nový model Xiaomi Mi5 bude mít na přední straně umístěnou čtečku otisku prstů na domovském home tlačítku, podobně jako tomu je například u Samsungu Galaxy S6 anebo iPhone 6.

Tato zpráva se objevila přímo na stránkách Státního úřadu duševního vlastnictví v Číně. Patentová přihláška ukazuje, že na displeji je použita navíc i druhá vrstva sklíčka v oblasti domovského home tlačítka, které by mělo nějakým způsobem ochránit komponenty uvnitř pod čtečkou. Jenom pro informaci, Apple používá pro jeho ochranu osvědčené safírové sklo.

Minulý měsíc se spekulovalo, že Xiaomi Mi5 by mohl být představen již v druhé polovině tohoto roku. V současné době Xiaomi doposud nevyrobilo žádný model, který by byl vybaven čtečkou otisku prstů a protože si ji patentovali, nebudou muset pro její výrobu používat technologii od žádného dalšího výrobce třetí strany.

Patentová přihláška (č. 2015100507538) říká, že hlavním účelem této patentované technologie je integrovat rozpoznávání otisků prstů do dotykového tlačítka. U ostatních modelů výrobců jsme mohli vidět čtečku otisku prstů na zadní straně, proto se Xiaomi rozhodlo použití čtečky umístit na domovské home tlačítko pod displejem.

xioami-fingerprint-patent

Zbytek detailů z oficiální patentové přihlášky Xiaomi je uveden níže .

„Zařízení obsahuje spodní senzory prstů a optický senzor v koncovém zařízení krycího skla; k identifikaci otisků prstů je připojen snímač otisků prstů pro čidlo rozpoznávání otisků prstů a analýzy a zpracování informací o otiscích prstů, získávání analýzy otisků prstů a optický senzor pro identifikaci otisků prstů v obvodovém spoji v rámci sledování optického senzoru světla pro informací k určení, zda je použito pro ochranu tlačítek krycí sklo; ověřování identity na základě výsledků analýzy otisků prstů získaných identifikačních otisků prstů.“

xiaomi-fingerprint-patent-02

Podle spekulací by model Mi5 měl mít 5,2″ QHD displej s rozlišením 1440 x 2560 pixelů a jemností až 565 ppi. O svižnost telefonu by se postaral 4-jádrový procesor Snapdragon 805 s taktem 2,7 GHz a vykreslování grafiky by měl na starost výkonný grafický čip Adreno 420. Použita by měla být 3GB paměť RAM s interním úložištěm ve dvou verzích o velikosti 16 GB a 64GB. Zadní kamera s rozlišením 16Mpx, přední kamera 5Mpx. Použitá kapacita baterie 3 600 mAh by měla zaručit delší výdrž na jedno nabití.

xioami-mi5-fingerprint-e1429983562220

 

[Zdroj] [Zdroj 2]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.