Vlna nadšení kolem nově ohlášené vlajkové lodi od Elephonu, modelu P7000, se přehnala i mezi našimi čtenáři a lákavě vypadající telefon se hromadně objednává v předprodejových akcích za velmi výhodnou cenu (psali jsme ZDE). Mráčkem na slunečném nebi se však může stát dnešní informace, která rozhodně nepotěší fotograficky zaměřené jedince.

Podle specifikací má Elephone P7000 mít jako hlavní fotoaparát kousek s čipem Sony IMX214 (použitý v řadě produktů, namátkou např. Xiaomi Mi4 nebo OnePlusOne), ale podle dnešního vyjádření přeprodejce Elephone.cc bude kvůli nedostatku zmíněných čipů použit v několika várkách telefonů starší Sony IMX135 (pro představu použitý např. v Xiaomi MI3 nebo LG G2)… Elephone se k tomuto kroku rozhodl kvůli obavám z dalšího posunutí termínu vydání P7000, ale riskuje rozhořčenou reakci zákazníků, protože z nákupu telefonu se může velmi jednoduše stát nepříjemná ruská ruleta s použitým typem fotoaparátu v daném kousku. Ačkoliv se prý jedná o dočasné nouzové řešení, než se naskladní další várka IMX214, tak tento postup zavání něčím nehezkým. Ke cti výrobci neslouží ani prozatimní ticho po pěšině ohledně tohoto problému, informace jsou získány neoficiální cestou a na vyjádření Elephonu se stále čeká.

29705e7c79d0a961a50f0fd489d4905a_XL

[Zdroj]

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.