Přestože zdaleka ne všechny chytré telefony mají aktualizaci na Android 5.0 Lollipop, pomalu se začíná uvažovat o další verzi Androidu. Podle logiky pojmenování předchozích verzí by název měl být odvozen od nějaké sladké dobroty a měl by začínat na písmeno M.

Takže po Lollipop by mohl přijít Android Mars, Milky Way, Meringue, Marschmallow…sladkostí, začínajících na písmeno M je nepřeberné množství, takže klidně by to mohl být i Muffin. Co je ovšem na tomto příběhu to nejzajímavější? Koncept, jak by mohl nový Android vypadat, totiž navrhl český designér Miroslav Vitula, který je šéfem skupiny Android Hackz.

Android-6-Muffin-video-concepto

Na videu si můžete prohlédnout, jak by mohl nový Android podle Vituly vypadat. Ovlivnění Material Designem je velmi patrné. Dále si nelze nepovšimnout podobné funkce, se kterou se už můžeme setkat například u telefonů Samsung nebu u LG, a tou je tzv. Multi-Window. Funkce podporuje spuštění několika aplikací zároveň. Další funkcí by mohl být i „Quick reply“, tedy rychlá odpověď nebo reakce na příchozí události přímo z notifikační lišty.

Samozřejmě jde pouze o jakýsi návrh, takže vše nakonec může dopadnout jinak. Ale určitě lze tento koncept považovat za velmi zajímavý. Jak se vám líbí design podle Miroslava Vituly? A co říkáte na název nového Androidu, mohl by to být opravdu Muffin?

[Zdroj] [Via]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.