Stále více a více výrobců se v dnešní době zaměřuje na rozvíjející se trend doby – nositelnou elektroniku, tzv. wearables. Ať už se jedná pouze o krokoměr či chytré hodinky, ze kterých je možné i volat a psát sms zprávy. Jedním z takovýchto „méně známých“  je i německý Medisana, profesionální výrobce zdravotnických pomůcek, který působí na trhu desítky let, se také rozhodl zkusit jít touto cestou a musím říct, že se mu to minimálně u tohoto produktu podařilo celkem úspěšně.

ViFit: Activity Tracker je chytrý náramek, který dokáže sledovat vaše denní aktivity. Umí změřit vaší kvalitu spánku, vypočítat spálené kalorie, vyhodnotit nastavený denní cíl a dokonce spočítá i ušlé kroky. Je možné jej spárovat s jakýmkoliv zařízením běžícím na Androidu 4.3. a podporujícím Bluetooth 4.0, funguje i na systému iOS.

Obsah balení

ViFit Tracker je dodáván v malé nenápadné, bílo-oranžové krásně zpracované krabičce. Nahoře se výrobce chlubí oceněním za nejlepší design za rok 2014. V balení je mini USB kabel, přes který lze náramek nabíjet anebo synchronizovat informace a uložené aktivity do aplikace VitaDock+, nabízené výrobcem ke stažení přímo do vašeho počítače a mobilního telefonu. Ihned tak máte o všem přehled. Aplikace je v češtině, ale občas narazíte i na takzvanou „lámanou“ češtinu. Výrobce rozhodně nešetřil a přibalil nám i dokonce dva gumové náramky (černý a oranžový), takže je možno měnit barvu dle vaší libosti. Nesmí také chybět manuál, který je přeložen hned do několika jazyků – angličtiny, polštiny, maďarštiny, slovinštiny a samozřejmě nechybí ani čeština a slovenština a protože se jedná o německého výrobce, tak je zde přítomna i němčina. Ta nejdůležitější a podstatná věc, na kterou nesmíme zapomenout, je samozřejmě samotný Activity Tracker – zařízení, které má za úkol tyto činnosti neustále hlídat, měřit a kontrolovat za nás po celý den.

 BaleniBaleni 2Baleni 3Oceněnímanuálkompletní baleníScreenshot_2015-04-20-20-13-02Screenshot_2015-04-20-20-10-55Screenshot_2015-04-20-20-11-01

Zpracování a design

Při výrobě ViFitu byl použit kvalitní černo-oranžový plast, ale vzhledem k ceně jsme nic jiného čekat nemohli. Nikde nic nevrže a vše lícuje tak jak má. Zdířka na microUSB je pokryta odnímatelnou gumovou krytkou. Samotný náramek, do něhož se pak tento měřící přístroj vkládá, je vyroben z odolné a ohebné gumy. Musím říct, že celkově  je náramek za poměrně nízkou cenu zpracován velice dobře.

 přední stranaboční stranausb vstupzadní strananárámky

Možnosti a funkce

Jak jsem již zmínil, toto zařízení dokáže počítat vaše kroky. Funguje to jednoduše. O toto se stará senzor pohybu (gyroskop), zabudovaný přímo v náramku. Jakmile se zastavíte, přestane počítat kroky. Zkrátka moc dobře pozná, kdy stojíte a kdy jste zrovna v pohybu. Sledování kvality spánku je další příjemná funkce. ViFit Tracker monitoruje vaši hloubku spánku, tj. kdy spíte tvrdě a kdy naopak ne. Také pečlivě sleduje vaše převalování a změnu poloh. Spálené kalorie následně vyhodnocuje podle ušlé vzdálenosti v kilometrech, která závisí na počtu ušlých kroků. Poslouží také funkce doba trvání aktivity v hodinách. Můžete si tak spočítat, za jak dlouho dojdete na vámi určené místo. Na kvalitním OLED displeji je k dispozici čas, datum a indikátor stavu baterie a Bluetooth. Vše se na displeji zobrazuje krásně čistě a je tak čitelný za jakýchkoliv podmínek. Baterie by podle výrobce měla vydržet i 7 dní. Během testování byla tato hodnota lehce reálná. Přístroj není možné vypnout a baterie se i při nepoužívání částečně pomalu vybíjí. Aktivity se před půlnocí a nebo při delší neaktivitě automaticky smažou z paměti a vy tak můžete začít v nový den od znova. Ale nezoufejte, všechny informace lze uložit synchronizací aplikace s náramkem ve vašem telefonu.

 datum a časpočet krokůspálené kaloriečas trváníušlá délka v procentechsílarežim spánkuřemínek

Recenze ViFit – závěr a zhodnocení

Jedná se o náramek, který za cenu 999 Kč nabízí celkem bohatou výbavu. Funkce, které využijete ve prospěch vašeho života, pokud vás třeba zajímají informace o vaší kvalitě spánku anebo počet ušlých kroků. V případě poměru cena/kvalita, jde o nejlepší nákup chytrého náramku u nás v cenové kategorii pod tisíc korun, pokud nepočítám i čínské výrobce, kteří nabízí tyto náramky ještě za nižší cenu, avšak až z daleké Číny.

Plusy                                                                                                                               

 • kvalita zpracování
 • odolnost
 • poměrně nízká cena
 • dva gumové náramky v balení
 • intuitivní ovládání
 • nízká hmotnost
 • dostatečná výdrž

 Mínusy

 • mobilní aplikace by mohla být zpracována o něco lépe
 • podpora Androidu od verze 4.3
 • nízká podpora výrobce
 • těžší dostupnost
 • chybí voděodolnost
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.