Rok poté, co společnost Microsoft odkoupil mobilního velikána Nokia, je konečně připraven představit nám několik nových modelů řady Lumia – dvě vlajkové lodě a dva modely střední třídy v souladu s Nokia Power User.

Uvedení těchto modelů bude společné s veřejným vydáním updatu Windows 10, jednotnou verzí operačního systému Windows, který poběží na všech obrazovkách, od televize a notebooku až po tablety a mobilní telefony (později bude upravený moderní vzhled dlaždic).

Mezi dvěma nejzajímavějšími modely, které nám Microsoft představí, můžeme očekávat zařízení s označením Lumia 940 a Lumia 940 XL. Říká se, že Lumia 940 bude disponovat 5″ displejem, zatímco Lumia 940 XL by mohla mít až 5,7″ displej, tímto by se již řadila mezi phablety. Oba přístroje budou mít opět kvalitní fotoaparát s 24-25 Mpx senzorem, díky značce PureView. Bylo potvrzeno, že přední kamera nebude mít méně než 5 Mpx.

Co je však nejvíc fascinující, je to, že zvěsti také naznačují, že tyto nové modely budou mít tři hlavní inovační prvky: forma 3D interakce, skener oka a nativní podpora stylusu. Přestože je Microsoft velký fanda hologramů, musíme být lehce skeptičtí, protože veškeré pokusy s 3D interakcemi neměly v minulosti velký úspěch. Oční skener je jedna z dalších technických vychytávek, která vypadá velmi zajímavě, ale otázkou je, jak bude fungovat za tmy a jak rychlá bude odezva skeneru. Otázkou zůstává také to, jestli přece jen nebude praktičtější vybavit zařízení čtečkou otisků prstů. Podpora stylusu je velmi překvapivou zprávou a najdou se určitě i tací, kteří jistě tuto funkci ocení.

Microsoft plánuje také zaujmout příznivce telefonů střední třídy, a to nástupci modelů Lumia 830 a Lumia 730. Lumia 840 je očekáván s 13-14 Mpx fotoaparátem, taktéž s podporou PureView a 5″ displejem. Lumia 740 pravděpodobně přijde s 5,5″ – 5,7″ displejem.

Myslíte, že má Microsoft šanci postavit se proti supervýkonnému Apple iPhone 6 a Samsungu Galaxy S6 ze svými novými modely řady Lumia?

[ Zdroj ]