Řada Redmi patří mezi nejoblíbenější telefony společnosti Xiaomi, a to nejen na čínském trhu. Podle informací, které se objevují na internetu se zdá, že Xiaomi připravuje nástupce populárního Redmi Note.

Hlavním zdrojem těchto úniků je twitter účet @upleaks, kde se můžeme dočíst, že připravovaný Redmi by mohl být vybaven procesorem MT6795 a USB typu C. Na čínských stránkách Mobile-dad lze také dohledat fotku, která má údajně zobrazovat první rendery nového Redmi Note 2.

Screenshot-63

Pojďme si tedy tak trochu rozklíčovat poměrně strohé informace, které kolují internetem. Novinka společnosti MediaTek, tedy procesor MT6795 je osmi jádrový s 64 bitovou architekturou a taktem 2,2 GHz. Měl by zvládnout podporu 2 GB RAM a rozlišení displeje až 2560 x 1600 pixelů a také podporu LTE.

Podle spekulací by tedy Redmi Note 2 mohl mít 5,5 palcový displej s FullHD rozlišením. Zadní fotoaparát by mohl být 13 MPix a přední kamera by mohla být 5 nebo 8 MPix. Operační systém by mohl být Android 5.0.2 s nadstavbou MIUI V6. Hodně zajímavá je také zpráva, že Redmi Note 2 by mohl být osazen USB konektorem typu C.

Samozřejmě je nutno všechny tyto informace brát s rezervou. Není to nic oficiálního, ale pro jakousi představu s čím by na nás mohlo Xiaomi vyrukovat, poslouží docela dobře. Nelze také předpokládat, že se Xiaomi Redmi Note 2 objeví v dohledné době, protože podle @upleaks se na něm stále pracuje.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.